Poruchy příjmu potravy se nevyhýbají ani slavným osobnostem, u kterých byste řekly, že mají všechno - slávu, peníze, krásu a úspěšný život. Přesně jako Tereza Mašková, která se z neznámé dívenky v Česko Slovensko má talent vypracovala až na jednu z nejúspěšnějších zpěvaček u nás. Jenže málokdo tušil, že za tím odzbrojujícím úsměvem se skrývá bolest a nenávist k sobě samé.

Právě zmiňovaná televizní show odstartovala u Terezy bulimii. I přesto, že zpívala jako anděl a ohromila hvězdnou porotu, dostávala na internetu pořádnou "čočku" za svůj vzhled. Že není hubená, podle lidí dostatečně hezká, aby se uchytila v showbyznysu.

Zdroj: Youtube

Dokonce to došlo tak daleko, že se začala své maminky ptát, jestli je to všechno pravda, jestli má vůbec právo na tomto světě být.

"Když o sobě jako dítě čtete, že vypadáte jako buldok nebo Shrek, tak o sobě začnete pochybovat. Ptáš se mámy, ale i sama sebe, jestli je to opravdu tak zlé," rozplakala se v podcastu Tereza s tím, že tohle byl ten největší spouštěč, proč začala po každém jídle zvracet.

Nejdřív se jí líbilo, že se začala měnit vizuálně a hubnout. Lichotilo jí, když ji lidé chválili. Jenže v tom jsou mentální nemoci strašně zrádné. Nejdříve vám dají okusit, že je to defacto pozitivní, když nejíte, nebo zvracíte, protože si vás lidé začínají všímat. Ale ani si neuvědomíte tu chvíli, kdy se to všechno ve špatné obrátí, a kolem hubnutí se začne točit celý váš svět.

"Ještě před půl rokem jsem zvracela," přiznala účastnice letošní StarDance

Jak se z celého koloběhu, kdy už si tělo samo řeklo, že to jídlo neudrží, dostala? Co ji přimělo k tomu, aby vše začala řešit? Jak se k tomu postavila její rodina a partner? To si poslechněte v podcastu (ne!)ZÁVISLÁ, který se zabývá duševními nemocemi a jejich léčbou.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články