Když vstávám a mám zapnuté rádio, vždycky mě vzbudí singl, kde zpíváš reklamu na jeden zoopark... Už mi z něj trochu hrabe!

Myslíš popěvek: "V ZOO parku v Zelčíně..." ? To vzniklo úplně náhodou a vyrostlo z toho něco, s čím nikdo vůbec nepočítal, že to takhke naroste! Kamarádi ze ZOO parku Zelčín, kde už jsem hrál několik koncertů, protože jsme takové spřízněné duše, parta, mě prosili, jestli bych jim nenapsal pár kratičkých reklamních songů. Já si říkal: "Jo, tak to někde otočej třikrát na pochybným rádiu.... Jenže! Pak mi postupně říkali lidi, že to slýchají každý den na benzínkách, v koupelně... Všude! Můj manager Tonda Milata z toho tedy moc radost nemá (smích).

Jak známo, rádia tě moc hrát nechtějí a tvůj úspěch se nese spíš po YouTube.

Nikdy bych neřekl, že 10 vteřinová pecka o trampolínách v ZOO parku může být můj nehranější song v rádiích, ale očividně je to tak. Tak uvidíme. (smích)

Jak jsi na tom teď s hity v rádiu dál, už do nich pronikáš lépe?

Moc ne. Je pravda, že my už teď naši "Pokáčovu rychlovku" děláme společně s rádiem Frekvence 1. Ale i tam mi říkali, že mi je zde hrají v pátek a v sobotu a vychází jim všechno v pohodě! Jenže ty moje ostatní singly, co my bychom chtěli, aby hráli spíš, jim zas nevychází v jejich zapeklitých testech u posluchačů...

Co je to za testy?

Jsou to testy poslechovosti, kdy posílají náhodnému výběru posluchačů ukázky - podle jejich hodnocení - jestli se jim píseň líbí nebo ne - pak nasadí song do éteru. Posluchači asi opakovaně říkají, že se jim nelíbím.

Čím myslíš, že to je?

Svoje songy se snažím dělat jinak, aby to nebylo to, co lidi slyší v rádiích stále dokola. Je to taková ta bramboračka: "Já tě mám rád a ty mě." Takže možná i proto, že se snažím, aby moje písničky byly jiný... Lidem se evidentně nehodím.

Čísla na internetu však mluví jinak!

Ano. Což nemění nic na tom, že na streamech a na YouTube to fungují skvěle! Lidi si moje písničky přeposílají, to je to nejlepší! Ale jak říkám, konkrétně platforma rádií... Do ní si ještě musíme nějak prošlapat cestičku...

Zajímá vás, jak rychle dokáže Pokáč složit svoji rychlovku? Jaký je otec a kolik přírůstků do rodiny, nejen té hudební, ještě plánuje? Poslechněte si podcast Backstage až do konce!

Zdroj: iGlanc.cz

Související články