Matěj prozradil, co všechno by byl schopen udělat pro atraktivní záběr. Musí ho mít za každou cenu?

„Snažím se, abych se choval na místě, kde točíme, slušně. Nechci si zkazit jméno a vztahy. Ale vím, že mě neměl rád bývalý šéf "Prvního oddělení", slavný pan Mareš,“ přiznává se reportér. 

Šéfa mordparty tehdy namíchl, když točil reportáž o nálezu rozřezaného torza ženy, nalezeného ve Vltavě. Šlo o velmi slavný případ v české krimi historii.

Zjistil jsem, že nedaleko od místa, kde docházelo k ohledání ostatků, byla kavárna. Šli jsme s kolegy právě tam, nechali si na místě natáčení stativ… Shodou okolností tam jako číšnice pracovala paní Zdena, kterou celý národ zná jako „Bábu pod kořenem,“ vzpomíná Matěj Rychlý. 

Slavná virální celebrita byla akční a měla radost, že je na místě televize, proto štábu chtěla pomoct a zařídila, že mu místní půjčili člun. 

Ten štáb využil, protože šéf kriminálky Mareš tehdy nechal vypáskovat celé území, kde se čin stal.

„Znemožnil udělat kvalitní záběr a my mohli točit jen z dálky. Najednou jsme se tam objevili na člunu a záběry mohli pořídit. Od té doby ale vím, že takhle na sílu se jít nedá, vzájemné vztahy s policií to moc neposiluje. Nikdy bychom ale netočili nic, co by bylo v rozporu s etikou. Tehdy jsme mu ale narušili vyšetřování, což pana Mareše naštvalo,“ dodává Matěj!

Zajímají vás ty nejvtipnější historky z natáčení krimi zpráv? Bez koho a bez čeho se Matěj Rychlý neobejde? Co způsobila během natáčení dramatické reportáže slavná Bába pod kořenem? Jaké měl před kamerou největší trapasy? To a mnohem víc se dozvíte v podcastu Backstage s Adélou Noskovou!

Zdroj: iGlanc.cz

Související články