Co se ti honí hlavou, když vidíš svoje fotky ze SuperStar, které jsou staré 15 let?

Cítím se jako hrozný ucho, když je vidím (smích)! Ale bylo mi 21, což není úplně málo...

Znám tě celou tu dobu a přijde mi, že ses fyzicky moc nezměnil...

Myslím si, že obecně stárnu trošku pomaleji. Potvrdil mi to i můj doktor, dokonce nemám ani jednu šedinu. A už mi je 36, měl bych na šediny normálně nárok!

Jak to děláš, Bene?

Vždycky jsem vypadal mladší, než jsem byl a v těch 21, kdy jsem byl v Super Star, to bylo stejně. Tehdy jsem byl jak fyzicky, tak mentálně zhruba na 15, 16 let (smích). A bylo to vidět!  Když se na mě podíváš na videích, fotkách, nedivím se, že jsem všude musel předkládat občanku. Vůbec neexistovalo, že by mi někdo prodal alkohol. A to až do mých 25 let.

Myslíš, že máš spíš kliku na dobrý geny?

Myslím, že mám, ale jen trochu. Vím jistě, že v tom bude i třeba moje veganská strava.

Máš to nějak ověřené?

Třeba mám kámoše, který jsou stejného původu jako já, ve stejném věku. Máme zkrátka všechno jak přes kopírák, rodiče ze stejných zemí, všechno stejný... Jeden takový kamarád, který mu je teď 24 let čelí tomu, že si lidi reálně myslí, že starší než já... Takže geneticky asi si myslím, že to úplně nebude.

Jsi vegan, co vím, žiješ docela přísný lifestyle, hodně sportuješ. Máš i nějaký poklesky?

Ono i vegansky se dá jíst hodně nezdravě. Můžeš jíst burgery, můžeš jíst spousty procesovaných jídel... A tyhle food vraždy si většinou snažím dávat jen dopoledne, vím totiž , že to nějak spálím. Ráno a večer jím relativně dobře. Snídám granolu, klíčky, salát,  džusy nebo protein. Pak přidám nějaký běh nebo trénink.  A odpolene sním nějakou prasárnu třeba ve svý oblíbený veganský restauraci (smích).

Ty ale nemůžeš ani smažák s hranolkama, viď!

Můžu, akorát jinej než v běžný hospodě. Možná mám tu výhodu, že i když si dám ten smažák, tak do sebe nedostávám mléčné produkty. Ty jsou extrémně škodlivý pro lidský organismus. 

To mi vysvětli...

Protože ničí organismus zevnitř, podporují nežádoucí bujení a vlastně zrychlujou proces stárnutí. Takže ano, dám si smažák, ale je z kokosovýho oleje - vlastně  chutná stejně... Jasně, olej taky není úplně dobrej samozřejmě, ale, ale večer už si dám něco zdravějšího.

Jak moc se zříkáš alkoholu a takových věcí? 

Teďka před koncertem v O2 areně vůbec nepiju. Už je to skoro měsíc (smích). Měsíc bez piva, bez vína... Tvrdej alkohol nepiju vůbec, ten si dám jednou za uherskej rok na narozeniny a většinou už rovnou brečím v ten okamžik, když ho piju. Říkám si: "Ne, proč to dělám?" Ale pivo, to samozřejmě piju rád a často. 

Jsi pivní expert?

Už určitě poznám dobrý pivo, rozeznám už nějaký základní věci, jako co jsou ležáky,  filtr, nefiltr, ipy, ale za experta se nepovažuju (smích).

Piješ před koncertem?

Dávám si před koncertem maximálně dvě pivka. Já si myslím, že když to je víc, tak už je to takový jako blbý. Artikulace pak selhává. Myslím že dvě piva pomůžou příjemně naladit a trošku odbourat takovou tu první bariéru než jdu na stage.

Takže jsi trémista?

Trému nemívám, spíš jde o to uvolnění, ať se cítím mezi lidma, co na mě jdou, víc jako doma.

Zajímá vás, proč Ben Cristovao nedávno radikálně změnil image? Proč se ještě necítí být v životní fázi, kdy by měl nosit dredy? Kdo je Benův největší hudební idol a co s ním dělá, když s ním nyní tvoří další písničku? Proč uspořádal koncert, kde zpíval skoro nahý a hodlá tenhle kousek zopakovat? V jaké je teď životní fázi a nad čím bilancuje? To vše a mnohem víc zajímavostí o tomto zpěvákovi se dozvíte v podcastu Backstage s Adélou Noskovou!

Zdroj: iGlanc.cz

Související články