Nejenže přibývá dětí s psychickými problémy, psychiatrie praskají ve švech, stejně jako i v Motole, kde pracuje MUDr. David Kolouch. Známý specialista přes dospívající duši se rozpovídal o tom, proč děti páchají tolik sebevražd, řežou se či týrají hladověním.

Zdroj: Youtube

"Zejména ve skupině dospívajících dívek je vidět potřeba psychiatrické péče. Je naplněna kapacita, nedostačuje. Faktorů, které se na tom podílejí, je víc. Podle mě ten nejdůležitější je, že vidíme pokles odolnosti u dětí," rozpovídal se psychiatr v podcastu.

Dost často se u mládeže vyskytují nejen poruchy příjmu potravy, deprese či sebepoškozování, ale také porucha sexuální identity. Najednou dítě v pubertě neví, kdo je a co se to s ním děje. Může to přikládat faktu, že se narodilo ve špatném těle.

"V dospívání procházíme různými obdobími, kdy hledáme vlastní identitu, kdy se orientujeme ve světě a můžeme mít i psychické trable. To nás může přivést k otázkám, jestli nemůže jít o to, jestli měl být kluk či holka," vysvětluje MUDr. David Kolouch.

Jak se má rodič k dítěti chovat, když za ním přijde, že je opačné pohlaví? Jaké řešení volit? Víc se o tom dozvíte v podcastu (ne!)ZÁVISLÁ.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články