Přijde vám, že se v dnešní generaci nevyznáte a nejde vám na mysli, proč se tolik mládeže cítí špatně ve svém těle? V podcastu (ne!)ZÁVISLÁ se to snaží objasnit známá psychiatrička MUDr. Ivana Růžičková. Podle ní se ale nemění „trendy“ v psychických obtížích, spíš je to teď víc vidět, protože se o tom hodně mluví.

"Poruchy příjmu potravy se teď často druží se sebepoškozováním a k tomu do triády se přimíchala porucha sexuální identity. Je to rozšíření problematiky dospívání. I mentální anorexie a bulimie jsou formy sebepoškozování. U anorexie je to vyhladovění někdy až k smrti, při bulimii jde o podráždění jícnu při zvracení a úplnou devastaci zubů," rozpovídala se odbornice přes duši, která dělá i soudní znalkyni.

O poruchách příjmu potravy se toho v dnešní době ví víc, ale porucha sexuální identity je pro některé generace špatně pochopitelná a neví, jak se k lidem, kteří si začnou říkat opačným pohlavím, chovat. Jde toto téma citlivě uchopit?

Výchova je dnes benevolentnější

"Výchova ze strany rodičů je dnes velmi liberální, už tolik nenastává to, že říkají, že z toho vyrostou. Většina rodičů se tím zabývá. Pak je na řadě to brát vážně, ale i tak jít k psychoterapeutovi a pomoci dospívajícímu člověku, aby se zorientoval sám v sobě. O co vlastně usiluje a o co mu jde," dodala psychiatrička.

Opravdu se rodí tolik dětí ve špatném těle? Jak je oslovovat? A proč je dětská psychiatrie v tak špatné kondici? Více se dozvíte v podcastu (ne!)ZÁVISLÁ.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články