Jakou karmu má tvoje postava doktorky Valerie, která podle všeho zamíchá kartami vztahů v tomhle nekonečném seriálu?

Pro mě je důležité, že i když jde o, jak říkáš, nekonečný seriál, drží si pořád nějakou kvalitu. Moje postava má zajímavej dramatickej oblouk, pro mě je i herecky zajímavá a nejde říct, jestli je dobrá nebo špatná. Prostě myslí ve všem hodně na sebe… Dělá co chce…

A co ty vztahy, bude tvým seriálovým milencem snad i Čestmír Mázl, který vstal z mrtvých, když ho měly zabít drogové kartely?

To ZATÍM ne! Ale kdo ví, v Kamenické nemocnici je možné všechno (smích)! Je to továrna na sny.

Asi málokdo z tvých hereckých kolegů má vystudovanou medicínu jako ty. Teď jsi čerstvě po státnicích!

To máš pravdu, právě jsem dokončila studia medicíny. Zatím ale není čas, abych nastoupila do reálné nemocnice, protože mě ještě čeká klasické „kolečko“.

Snad ne Petr Kolečko?

Ne! Musím jako každý lékař obejít všechna oddělení, než se rozhodnu, jaký obor mi přesně bude sedět nejvíc. Jsem teď v takovém doktorském inkubátoru, kmenová buňka, může ze mě být cokoliv od porodníka, praktika…To je ještě na pár let, třeba osm (smích). Jediné vím, nemohla bych být chirurg!

Proč? Děsí tě krev?

To ani ne, spíš nejsem moc šikovná na ruce… Kdybych měla někoho třeba šít, to by nedopadlo dobře. Vyšívám si abstraktní motivy na oblečení. A to by asi na břiše mít nikdo nechtěl! Třeba kosočtverec? Doufám, že spíš jednou budu psychiatr…

Docela mě překvapuje, že navzdory tvému princeznovskému vzezření, dostáváš role spíš dívek s ostrými lokty…

Princezny právě nedostávám vůbec! Pamatuju si, jak někdo při jednom castingu, kdy už jsem byla v posledním kole mezi třemi herečkami, někdo prohlásil: „Ty jo, ta má hlas jako tramvaják! Tu fakt ne!“ Jediná princezna, kterou jsem kdy hrála, byla v rozhlasové hře „Princezna na klíček“ a dodnes děkuju za aspoň tuhle příležitost! (smích) Princeznu jsem si ve svých 30 letech střihla aspoň s tím tramvajáckým hlasem…

Jsi hodná holka?

Myslím, že jo! Ono je to pro život dobrý, ale někdy mám pocit, že jsem hodná až moc. Neumím moc říct ne, prosadit svůj zájem. Někdy mě zdemoluje, když mám kolem sebe hodně lidí, kteří nejsou moc ochotni ke kompromisům a já se o ně snažím. Jinak bych ale doporučila všem, aby byli na sebe hodný, dokonce i té mé Valerii, co ji hraji v Ordinaci, jinak ji diváci ukamenujou!

Diváci reagují na záporné postavy většinou tak, že je buď milují, nebo je fakt veřejně hejtujou. Stalo se ti, že tě třeba někdo napadl?

To vyloženě ne, ale když jsem hrála svou první velkou roli v seriálu Stíny v mlze dívku, která měla milostný poměr s manželem hlavní hrdinky, lidi mi normálně psali ošklivé zprávy. Což mě v koridoru diváctva České televize překvapilo. To se teď kupodivu neděje, TV Nova to má v tomto dobře udělané, že prostor ke komentářům je na jejich sociálních sítích, kde je jasně oddělené, kdo je herec a kdo postava.

Čteš ty komentáře?

Přiznám se, že jednou jsem to udělala. A už se to nikdy nebude opakovat!!

Bylo to tak hrozný?

Ano, bylo. Jsem vyléčená.

Zajímá vás, jaké má Veronika Lapková mindráky? Na jakou plastickou operaci si kdysi jako studentka šetřila? Co je kromě herectví její největší koníček? S jakým kolegou si nejvíc užila líbací scény a s kým naopak ne? To a mnohem více se dozvíte v podcastu Backstage s Adélou Noskovou!

Zdroj: iGlanc.cz

Související články