Začalo to někde na základní škole, ale na střední se Tomáš přidal jako kytarista k tehdy docela známé kapele The Slots. Později taky působil ve stále aktivních Letech mimo. „Kluci z obou kapel hrají pořád, já jsem je jen opustil. Z The Slots mě tedy nevyhodili. Ale v Letech mimo jsem dostal nějakou nucenou pauzu (smích). A to bylo, když jsem na některých koncertech začal taky zpívat,“ vzpomíná Tomáš Břínek. 

Vtipný fakt je, že v The Slots se v jeden moment potkal i s jiným slavným spoluhráčem, scénáristou Petrem Kolečkem, který v jiné rockové české kapele hrál klarinet. 

Jakmile Tomáš začal hudebně pauzírovat, už se jeho touhy po aktivním hraní na kytaru se začaly pomalu vytrácet. „Můj zájem se začal ubírat jinam,“ uzavírá Tomáš. 

TMBK jako bývalý fotograf

Další zajímavostí je, že Tomáš Břinek kdysi spolupracoval jako fotograf s časopisem Glanc! Pracoval v rubrice bydlení, kde zvěčňoval byty celebrit. Též byl dvorním portrétistou své tehdy tchyně, Haliny Pawlowské, která byla první šéfredaktorkou magazínu. „To už bude víc než deset let, ale bylo to zajímavé,“ komentuje TMBK.

A jestli se mu stýská po focení? „Všichni fotíme telefonama, ale přemýšlím, že si jako koníček pořídím foťák, budu si fotit něco pro radost, ale k profi focení se určitě vracet nechci.“

Zajímá vás, co sleduje TMBK nejraději na Instagramu? Čemu se sám nejvíc zasměje? Jakým klíčem si vybírá komerční spolupráce? Jak dlouho mu trvá vytvořit jednu satirickou koláž? Jak to vypadá u něj v kanceláři a bez jakého alkoholu se neobejde? To vše a mnohem víc se dozvíte v podcastu Backstage Adély Noskové!

Zdroj: iGlanc.cz

Související články