Jste ten typ kapely, která se z koncertů vždy vrací zpět domů nebo přespáváte na místě a dáváte mejdan?

Třeba Matěj Ruppert mi říkal, že s Monkey Bussiness spí na místě vždycky, i když hrajou v Říčanech a jsou z Prahy (smích)! My spávali i častěji, ale nyní se do těch 120 kilometrů vracíme zpátky, zůstáváme tak z 50%. Situace je už trochu jiná než před deseti lety…

Co tím myslíš?

Doby, kdy jsme se chtěli na místě koncertu družit a zůstávat, jsou už za náma. Máme všichni svoje rodiny. Ty noční návraty mají něco do sebe a k tomu všemu… Si ještě navíc odpočineme (smích)!

Když přijedeš na fesťák, chceš vidět a slyšet jiné kapely? 

Ty české, tam mi přijde, že je to jeden velký putovní fesťák, kde mají všechny kapely už předem nachstané svoje bačkory (smích). 

Tím asi narážíš na to, že je většina line-upů českých letních fesťáků dost stejných…

Přesně tak. Nedávno jsem zažil výjimku, třeba na Colours of Ostrava, tam je to tedy úplně o něčem jiným. Kvalitní zahraniční kapely, na které jsem se šel rád podívat (jak taky někdo maká) a nebyl jen u baru s kámošema (smích)! Jinak je skutečnost taková, že přijedeme půl hodiny před hraním, provedeme s kapelou náš rituál a jdem hrát…

Počkej, vy máte před hraním nějakej ezo rituál? Dáte si panáka, zatančíte makarenu?

(smích) S tou makarenou máš možná trochu pravdu! Něco takového skutečně před naším koncertem v šatně probíhá! Máme takovej válečnej poskok po směru hodinových ručiček. Poskočíme si a jde se hrát.

Panuje u vás v kapele i po 20 letech rock’ n’ rollovej duch?

Čím déle hrajeme, tím míň je to právě ten rock’ n’ roll… Místo vyprošťováka si dávám po ránu drcenej ječmen…(smích)

Honzo, máš pověst krále party, to si tě ani neumím představit!

Ono to tak vážně je, jinak bych tu kapelu ve svým věku nepřežil. Dávat si denně litr tvrdýho alkoholu jako dřív, to je tedy dnes nemyslitelný. Vždyť máme v ryderu basu Birelů! 

Neříkej, že jste skončili s kalením nadobro.

Ale to netvrdím, sem tam si dáme pivko. Vyjógovaná partička z nás zatím není!

Zajímá vás, kolik a jaká má Honza Žampa tetování? Jakému hospodskému sportu se se svým bratrem věnoval vrcholově? Kolik let je věkový rozestup mezi jeho dvěma syny? Jak to má dnes s fanynkami? Jak bojoval jeden čas s nadváhou? Proč provozuje barber shop a jaké hvězdy mu do něj chodí? To vše a ještě mnohem víc pikantností ze života tohoto sympaťáka se dozvíte v podcastu o zákulisí VIP osobností s příznačným názvem Backstage!

Zdroj: iGlanc.cz

Související články