Co nesmí chybět v backstage tvého ateliéru?

Asi všechno, co máš doma, co potřebuješ k životu doma! Hlavní je voda, velký nerezový dřez, protože potřebuju všechno omývat od barev. A nesmí mi chybět velká lednice, ve které se vždycky najde samozřejmně prossecco!

Postel tam nemáš? Jako většina malířů?

Tu ne! Ale je tam velký gauč… Kdyby tam byla postel, možná … Máš pravdu, že rozestlaná postel v malířském ateliéru by asi vážně vypadala dost creepy (smích)!

Pokud vím, ateliéry máš dokonce dva.

Jeden mám v Praze a druhý v Los Angeles. Ten pražský sídlí v holešovické Kabelovně, můj brácha Karel Havlíček zde má i své nahrávací studio, je totiž výborný hudební skladatel a uznávaný pianista, po 25 letech jsme zase vedle sebe, za což jsme rádi. 

Žiješ bohémským životem?

Mám to půl napůl. Jednou za čas se vždycky urvu… (smích). Pak se uklidním a začnu se o sebe zas trochu starat. Táta mi vždycky říkal, že funguju dost ode zdi ke zdi. Nejde mi plout životem ve zlatém středu. Ale když děláš něco v umění, ono to tak prostě bývá, je to přirozené.  Když se pak dám do kupy, tak si hlídám jídlo a cvičím. Už je to taky potřeba.

Má život umělce nějaké oběti?

Jistě! Ty ale nikdo nevidí a to je dobře. Proto si taky do té své backstage nepouštím jen tak někoho (smích). Ono se to nezdá, ale i malování je dost dřina, fyzická i psychická.

Tvoříš v noci nebo ve dne?

Třeba když jsem v L.A., tvořím hlavně v noci, protože se celé město uklidní a mám klid na práci. Je tam pořád slunečno a já nemám v ateliéru klimatizaci. Což je dost peklo! Noční malování je tedy příjemnější v noci. A mít v Los Angeles klimatizaci v ateliéru? To už je na zdejší poměry hodně, hodně posh (smích)! Ono je to v objektu bývalé fabriky a tak se tam s něčím takovým při stavbě ani nepočítalo. 

Slyšela jsem, že máš v losangeleském ateliéru dost slavné sousedy!

V baráku, kde mám ateliér, míval jeden ze svých bytů Johnny Depp. Občas jsem ho potkával ve výtahu i s jeho ochrankou. V budově byl jen jeden vchod, takže jsme se prostě čas od času potkali…

Jaký byl Johnny Depp soused?

Jelikož pobýval v posledním patře - tam měl penthouse, tak mě nějak nerušil. Nikdy nebyl ale, co jsem zaznamenal, sám, vždy měl nějakou společnost. Ale asi všichni tušíme, že se tam občas nějaký ten večírek odehrál. Stejně jako u mě. 

Na jaké celebrity se dá v L.A. běžně narazit?

Tam je to celkem normální, nikdy jsem nebyl z těch, které by to nějak rozhodilo. Když jsem si šel opravit motorku, narazil jsem v servisu na Orlanda Blooma. Ten prý je hodně i v Praze, ale tady jsem ho nepotkal (smích)!

Kdy se můžeme těšit na tvou novou výstavu?

Moje výstava s názvem RESURRECTION proběhne už 1. srpna v Galerii 1, srdečně vás zvu, bude to mejdan!

Zdroj: iGlanc.cz

Související články