Herečka Monika Timková bojuje o své zdraví, svůj život a své místo na zemi, na druhé straně stojí dost silný soupeř - mentální anorexie. I když je to každý den lepší a lepší, snaží se jíst a přijímat přibraná kila s láskou, prošla si doslova peklem, kdy se jen při pohledu na sebe nenáviděla.

Zdroj: Youtube

Byly doby, kdy prý byla boubelatá. "I táta se mi smál, že mám velký zadek," přiznala v podcastu (ne!)ZÁVISLÁ. Hubnutí a odpírání jídla bylo ale jen zástupným problémem, důsledkem problémů v rodině.

"Vztah k jídlu je přes špatný vztah s mámou. Čím víc chodím na terapie, tím víc to rozkrývám. Jídlo je život, jídlo tě vyživuje, a když onemocníš jakoukoliv poruchou příjmu potravy, znamená to, že už chceš stopnout nějaký ten vzorec chování, který se ti nelíbí. Blbé je, že to většinou děláš přes sebe a ohrožuješ se na životě," svěřila se herečka.

Měsíc chodila do stacionáře, kde jí "učili" jíst, snažili se, aby nabrala kila navíc, protože 47 kilo, na které se dostala, už byly zdravotním problémem, i když menstruace jí zůstala. Do léčení ji přemluvila její nejlepší kamarádka ze základní školy a kolegyně Marie Doležalová.

"Maruška za mnou přišla a řekla mi, že ví, že mám problém," skoro se Monika rozplakala.

Jak je na tom momentálně s léčbou? Jak její nemoc snášel bývalý partner Jakub Štáfek? Mluví o problému s rodiči? Více se dozvíte v podcastu (ne!)ZÁVISLÁ.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články