Krásná bývalá sportovkyně žila v rodině, kde se hodně "jelo" na výkon. Jelikož, jak sama v podcastu (ne!)ZÁVISLÁ vypráví, nikdy nebyla studijní typ, proto ji rodiče hodně tlačili do sportu. Biatlon měla ráda, ale chtěla ho spíš dělat pro radost. Nakonec dřela až na kost kvůli tomu, aby se zavděčila mámě a tátovi. Bála se, že ji nebudou mít jinak rádi.

Zdroj: Youtube

„Vnímala jsem to tak, když jsem šla třeba na závody, a byla mezi prvními třemi závodníky, tak jsem viděla ten příval radosti. Bála jsem se, že mě nebudou mít bez toho rádi," přiznala Gábina, kde vlastně začaly poruchy příjmu potravy.

Bulimie není jen o jídle, přejídání a následném zvracení, ukazuje to, že i v rodině není něco v pořádku. Což v té době ale Gábina nevěděla. Nenáviděla se za to, co dělá, měla deprese, že se nedokáže udržet a zvrací. Období poruchy příjmu potravy u ní trvalo deset let. „Byl to nikdy nekončící koloběh výčitek sama k sobě. Bylo to pro mě fakt náročné," přiznala bývalá biatlonistka, která dodává, že o bulimii trenéři věděli, ale zajímal je jen výkon.

„Moje kolegyně z týmu to taky věděly, ale prostě se to neřešilo. V tom sportu to má dost lidí, musíte si jídlo nebo váhu dost hlídat. Je to problém, ale holky to mezi sebou moc neřeší. Je to vlastně normální," dodala.

Kdy se cítila na dně svých sil? Co ji vedlo k tomu, aby s bulimií konečně zatočila? Jak teď přistupuje k výchově své malé dcery? Vše se dozvíte v podcastu (ne!)ZÁVISLÁ.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články