Když nás začne bolet duše, měli bychom to řešit s odborníkem a nenechávat si to pro sebe. Mohlo by se lehce stát, že depresím či závislostem ještě více propadneme. Bojíte se udělat první krok? Netušíte, co vás čeká na prvním sezení? Psycholožka Marcela Šupíková vás seznámí s tím, co vás na terapii a při setkání s odborníkem čeká.

Zdroj: Youtube

"Důležité je, aby ten člověk přišel, dal mi po tom seznámení důvěru a já mu pak pomůžu vybudovat důvěru v něm, že to dobře dopadne. Že to zvládne. Na to jsou určité metody a je to takový ten první krok, že oba musíme uvěřit, že to společně zvládneme. Že tam je cesta ven. A já si myslím, že tam je cesta vždycky," rozpovídala se psycholožka v podcastu.

Pro někoho může být nepříjemné, že se od prvních sezeních nebude probírat jen dotyčný problém, ale také dětství a vztah s rodiči. Tam si mnozí z nás mohou sáhnout až na dno, protože se jim vrátí vzpomínky, které nemusí být příjemné. Ale najít ten začátek problému je právě cesta k tomu uzdravení.

"Jsou situace, které bychom nejradši potlačily. Ale potlačení těch vzpomínek nám nedělá vevnitř dobře. Je dobré je vytáhnout, i když to může být hodně těžké. Ale vyplatí se to. Vytáhnout, poopravit a přijmout je v lepší podobě," dodala Mgr. Marcela Šupíková.

Upozorňuje také, aby si lidé psychology vyhledávali podle jejich studií, odbornosti a dávali si pozor na různé lidi, kteří slibují zázraky během chvíle. Cesta k uzdravení duše je totiž dlouhá, ale účinná. A hlavně trvající. Další podrobnosti se dozvíte v podcastu (ne!)ZÁVISLÁ.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články