Už jako malé dítě na sobě pociťoval, že není všechno dobré. Byl plačtivý, melancholický, stahoval se do sebe. Rodiče si s ním nevěděli rady, neprobírali s ním jeho pocity. Což jim ale Michal nechce vyčítat, taková byla prostě doba.

Zdroj: Youtube

"Pamatuji si, že od první třídy jsem měl melancholické záchvaty. Bylo mi strašně smutno a nevěděl jsem proč. Často jsem propadal pláči, dojímal jsem se různými věcmi, kterých si spolužáci třeba ani nevšimli. Nic jsem s tím nedělal, žil jsem," rozpovídal se Michal Malátný v podcastu.

Jenže postupem let se ty psychické propady opakovaly častěji a častěji, až se dostaly do takového stádia, že několik dní i týdnů nemohl vylézt z postele. Nic ho netěšilo. Ani úspěch jeho kapely. Připadal si na nic a bez sil.

Zachránil ho až jeho kamarád psychiatr, který si s Michalem vážně promluvil, protože na něm viděl, že není v pořádku, že se s ním něco děje. "Potkali jsme se po letech na večírku a řekl mi, že mě celý večer sleduje, a podle něj jsem úplně v hajzlu," dodal zpěvák.

Co ho nakonec přimělo svůj problém řešit? Propadá ještě dnes depresím? Jakou roli v jeho psychické pohodě hrály jeho dvě dcery? Poslechněte si podcast (ne!)ZÁVISLÁ.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články