Jak se stalo, že jsi začala líčit celebrity?

Mezi slavné lidi mě tenkrát přivedla Emma Smetana, kterou jsem líčila ještě v DVTV. Za to jsem jí dodnes vděčná. Pak přišly spolupráce s Dagmar Havlovou, s níž jsme spolupracovali na jejím kalendáři v takovém alien stylu. Dále mě oslovila Dara Rolins. S tou jsem se velmi vyřádila! Dělala jsem jí glitterové tělo, hodně se experimentovalo se sci-fi vzhledem. Tím jsem se myslím dostala do povědomí.

Na co si v líčení potrpí Dara Rolins?

Vždycky říkala: „Udělej mi tu linečku“. (smích) Linečku chce většina klientek, krásně zvedne oko a zároveň si ji málokdo umí udělat pěkně sám. Když je pak na place make-up artist, je jasné, že ji vyžadují.

Jednou ses mi svěřila, že po tobě klientky vyžadují dost nestandardní úkony!

Jsou ženy, které se za to vůbec nestydí a klidně řeknou: „Podívej se, tady mám chlupy kolem brady, kolem uší a pod nosem.“ Tak vezmu pinzetu a upravím to. Je to úplně v pořádku! Dokonce jsem se setkala i s požadavkem vytrhnout chlupy na hrudníku.

Co byl nejbizarnější požadavek, který po tobě klient chtěl?

Jedna umělkyně po mě chtěla líčením zvýraznit chloupky na čelisti. Byly to v podstatě vousy. Nabělila jsem je a vytvořila z nich takovou texturu. To bylo hodně zajímavé. Byl to vizuál k hudebnímu projektu a probíhalo to asi před 10 lety, kdy ještě queer vzhled zas tak masově nefrčel.

Vím, že ty jsi jako první make-up artist začala hodně užívat rtěnky divných barev…

Ano, zhruba před těmi deseti lety jsem si oblíbila: šedé, modré, zelené, béžové, pastelově fialové… prostě všechny hodně divné odstíny rtěnek, které by si nikdo na rtech neuměl představit.

Na začátku tvé kariéry jsi byla svým vzhledem považována za exota. To se podle mě nyní dost změnilo! Začínáš být trochu „nudná“?

Je pravda, že mainstreamový vizuál se v posledních několika letech radikálně proměnil. Když jsem měla zelené krátké vlasy, bílé obočí a nový mikrodermál na lícní kosti, nikdo to před těmi cca 8 lety nepobíral. Na ulici i v práci na mě zírali. Teď už by se to nestalo…

Zajímá vás, jakou zahraniční celebritu by Koki líčila ze všeho nejraději? Co jí baví na světě burlesky a drag queens? Kdo je její skutečný idol? To a mnohem víc se dozvíte při poslechu Podcastu Backstage!

Zdroj:  iGlanc.cz

Související články