Dáváš si před vystoupením něco na kuráž?

Kdybych si dala skleničku nebo dvě, tak se mi hůř mluví. Ne, že bych byla opilá, ale zkrátka mi to nemele tak, jak bych potřebovala… Vlastně se mi to nevyplácí! Netvrdím, že bych si nikdy před show nedala ani kapku alkoholu, fakt se snažím držet. Až o pauze nebo v průběhu stand-upu si pak klidně něco dám.

Co byl tvůj nevětší trapas, co se týče alkoholu v práci?

Pamatuji si, jak to ujelo ne mně, ale kolegyni! Jednou jsme vystupovaly s mojí kamarádkou komičkou, doufám, že jí nevadí, když ji prásknu… Je to Veronika Kučerová! Ta se před vystoupením namazala tak, že nemohla najít mikrofon. Prostě přišla na to pódium a nemohla najít stojan s mikrofonem!

Jak to chodí, když točíš třeba Comedy Club pro Primu?

Když točíme nové díly, tam si nedovolím ani kapku! Tam jde o hodně. Máš vlastně jen jeden pokus, není možnost si svůj výstup opravit podruhé, tam panuje přísná morálka. Až když všechno z člověka spadne, tak to je jiná, to si drink dám.

Jsi vlastně jedna z nejvýraznějších postav české stand-up scény. Tvoje témata vyplývají přirozeně z holčičích témat. Vystupuješ mimo jiné v triu s Alenou Dolákovou a Katkou Haškovou pod názvem MHD Comedy.

Ženskému stand-upu se věnuju zhruba od roku 2015. Od té doby s Katkou Haškovou obrážím České luhy a háje… Dříve s námi jezdila právě zmiňovaná Veronika Kučerová.

To jste asi dost zažily. Co bylo takové legendární vystoupení?

Pamatuju si na jedno legendární vystoupení pro partu elektrikářů v kulturním domě ve Vrchlabí, kam jsme jely v hrozné vánici, málem jsme ani nedojely. Když už jsme byly na místě, zjistily jsme, že partu elektrikářů naše vtipy o Instagramu a single životě úplně nebaví (smích)!

To začíná slibně, jak jste si poradily?

Bylo hůř. Během našeho vystoupení totiž vypadl proud a mě nenapadlo nic moc lepšího, než tam hodit fórek: „Tak vy jste elektrikáři, jak se tohle mohlo vůbec stát!“ Asi je ti jasný, že se dost naštvali.

Jak to dopadlo?

Neměli moc smysl pro humor. Nás to ale neodradilo a pokračovaly jsme v téhle kariéře dál. Projekt holčičího snad-upu jsme sice na čas lehce opustily a začaly dělat jiné věci. Verča Kučerová už se stand-upu nevěnuje vůbec, je dnes dvojnásobná maminka, takže má trošku jiný problémy. Pak jsme se daly dohromady právě s herečkou Alenkou Dolákovou, která se připojila ke mně s Katkou Haškovou. Rozjely jsme se, vystupujeme velmi intenzivně. Naše show se jmenuje Svatební hysterky, což navazuje na moji poslední knihu Svatební historky a tak trochu tu první, Historky z Tinderu. A obě holky přicházejí se svými troškami do imaginárního mlýna feminismu!

Tvoje kniha Historky z Tinderu je tak vtipná, že jsem se při jejím čtení smála nahlas v tramvaji. Je to dost ze života!

Historky z Tinderu je moje literární prvotina, komediální knížka o seznamování, vztazích. O chlapech a problémech a dramatech a o všem.

Jak moc jsou tvoje historky pravdivé?

Nejsi první, kdo se mě ptá! Vždycky to řeknu politicky korektně. Nějaká část je z reality a nějaká část historek je smyšlená, nikdy to není úplně fikce, ale nikdy to není úplně pravda…

Zajímá vás smršť historek nejen z Tinderu, ale i ze svateb? Jaké to je obstát v branži plné mužů? A kdože je Luciin pan Božský? Poslechněte si podcast Backstage až do konce!

Zdroj: iGlanc.cz

Související články