Fotografce Lucii Levé bylo něco málo přes dvacet, když jí poprvé lékaři diagnostikovali rakovinu. Nemohla uvěřit, že když žije zdravým životním stylem, celý život má před sebou a chce si plnit sny, tak se musí zastavit a začít věřit, že to "přežije".

Zdroj: Youtube

Bohužel si tento verdikt vyslechla třikrát. Teď jí je něco málo přes třicet a už potřetí bojuje o svůj život. Podstupuje náročné chemoterapie, skončila v invalidním důchodu, i když by tak ráda pracovala, ale nemoc jí to moc neumožňuje. Nemoc jí celkově změnila pohled na svět, změnila její psychiku.

"Chtěla jsem žít úplně na maximum," přiznala v podcastu sympatická Lucka, která se dřív živila jako fotografka.

Jak si život dokáže krutě pohrát s osudy lidí, tak si z toho Lucka přece jen něco pozitivního odnesla. A to přátelství s Aničkou Slováčkovou. Verdikt, že se jim zase vrátila rakovina, si obě vyslechly chvíli po sobě, dokonce se potkaly i na chemoterapiích. Drží se spolu nad vodou a věří ve šťastný konec. I když ani jedna z nich nechápe, proč zrovna ony si tím musí projít znovu.

"Byla jsem pevně přesvědčená, že se mi ta nemoc nevrátí. Měla jsem pevné přesvědčení a víru v to, že se teď něco pokazilo, vyřešilo se to a teď je to v pohodě. Tím, že se mi to vrátilo, tak jsem dlouho bojovala s pocitem, že jsem ztratila jakoukoliv víru v to, že už se to nevrátí," řekla smutně fotografka.

Dokonce se stala závislou na doplňcích stravy. Dokázala za ně utratit i 5 tisíc měsíčně, jen, aby aspoň na chvíli cítila ten pocit, že dělá vše pro to, aby se rakovina nevrátila. Sama ale přiznává, že to bylo zbytečné, protože jí to nepomohlo. Jen se upínala k plané naději a vyždímala si peněženku.

Celý příběh této neuvěřitelné bojovnice, která se pere s nepřízní osudu velmi statečně, si poslechněte v podcastu (ne!)ZÁVISLÁ.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články