V podcastu Backstage kategoricky vyloučil, že by on sám na pouť do Santiaga někdy vzal svou ženu.

Na pouť jedině bez "bab" i kámošů!

"Dokonce bych s sebou ani nebral dalšího člověka. Vlastně je na tom nejlepší být sám se sebou. Není úplně záhodno si tam někoho brát, natož partnera, s partnerem to může být velmi „vošajstlich“, přemýtá cestovatel.

Ladislav jednou zkoušel vyrazit se svým kamarádem Michalem. „Bylo to vlastně prima. Ale začnete si jít na nervy po dvou týdnech. Taky mi přijde, že společnost známého člověka tě vrací v myšlenkách zpátky domů, protože tam spolu jdete, řešíte svoje historky ze střední… Je snadný zapomenout, kde vůbec momentálně jsi,“ vypráví Zibura.

Vnímej sám sebe!

Tvrdí také, že člověk, když je sám, mnohem intenzivněji vnímá přírodu kolem sebe, vnímá více nové lidi, vnímá, že je někde v zahraničí… 

„Všechno je tady  jinak. A specifické na cestě do Santiaga také je, že pokaždé se máš s kým pobavit, protože těch lidí putuje spousta. Všichni jsou přátelsky naladěni.“ Podle zkušenosti Ladislava se může třeba stát, že vyrazíte bez partnera a vrátíte s partnerem!

Pouť pro singles

„Řekl bych, že řada lidí se tam seznámí. Dokonce je proto takový terminus technicus „Camino boyfriend“ a „Camino girlfriend“, což je vztah jasně rámcovaný poutí. Dokonce jsem potkal jeden takový pár, už putovali i se svým dítětem, které se jmenovalo Santiago. Bylo výsledkem seznámení svých rodičů z pouti," vypráví Zibura.

Zajímají vás další vtipné Ladislavovy historky nejen z pouti? Poslechněte si podcast Backstage zdarma až do konce!

Zdroj: iGlanc.cz

Související články