Zajímalo by mě, co je taková ideální strava poutníka? Když se řekne poutník, představím si, že jí kobylky a pije vodu z potoka… Co si vlastně zabalit?

Doporučuju si zabalit určitě vývrtku na víno! Skutečně, to je pozoruhodný fenomén cesty do Santiaga, že nikde nemají vývrtky na víno…

A předpokládám, že víno se šroubovacím víčkem neseženeš…

Ne! Já poučen svým prvním putováním, jsem si tentokrát vzal skládací vývrtku na víno s sebou. Ona se dělá i jako přívěšek na klíče. Váží to 10 g , což nezatíží. Několik lidí za mnou přišlo, jestli bych jim otevřel víno. Se všema jsem popil - vždycky.

Takže sis musel vybrat desátek za otevření!

Desátek láhve. Takže určitě tu vývrtku a pak taky běžný věci… Tohle si najdete na internetu. Ono se to dělá tak, že od každého druhu oblečení člověk má dva kusy. A ten, co má špinavej, tak si vypere při nejbližší příležitosti, často se to dělá tak, že se to prádlo připne na batoh, když nestihne uschnout přes noc. No, a to druhý, suchý, má poutník na sobě. 

Do kolika kilo ses dokázal sbalit naposledy?

A já jsem se sbalil do šesti kilo, pak jen přihodil kilo a půl počítače a dvě kila foťáku a objektiv (smích). Vlastně opravdu stačí základní věci a čím míň, tím líp. Doporučuju vždycky každému, ať si vezme váhu a než si něco sbalí, tak ať si to na ni dá. Zjistí, že tričko navíc je 250 g. 

Slyšela jsem, že se takhle počítá i kartáček, že existují kartáčky, které jsou lehčí, než ty ostatní.

To někdo bere hodně vážně! Když si vezmeš jenom ty štětiny, možná.
Kdyby na to přišlo, můžeš si vyčistit zuby i prstem, že jo.

Zdroj: iGlanc.cz

Zajímá vás, co vše Ladislav Zibura na svých cestách potřebuje a koho už by s sebou na pouť nikdy nevzal? Jaká jídla nečekaně ochutnal? Poslechněte si podcast Backstage zdarma až do konce!

Související články