Adriano, minulý rok jste vyhrála spolu s Honzou Cinou, teď máte na povel Josefa Maršálka. Rozdílnější typ tanečníka jste si nemohla přát, že? Jak se vám tančí s Josefem?

A: Důležité je říci, že je to vždycky úplně jiné. První rok, když jsem tančila, měla jsem Mirka Hanuše, pak tedy Honzu Cinu, nyní Josefa… Každé StarDance je úplně jiné a já nemám moc v hlavě to, že bych je mezi sebou srovnávala. Vždy potkáte někoho úplně nového a musíte se naučit s tím daným člověkem fungovat. I kdyby to byly podobné typy, stejně to bude jiné, protože to jiná osobnost. Samozřejmě nyní je to o něčem jiném i tou Josefovou postavou.

Snažíte se využít? Jak?

Ano, snažím se využít Josefovy benefity! Třeba nyní se můžeme pouštět do věcí, do kterých jsem se třeba s Honzou Cinou pouštět nemohla, protože prostě Honzík možná vážil míň než já. Honzo, promiň! S Josefem si můžeme víc hrát v různých jako choreografických jako věcech jako zvedačkách a podobně. Josef mě udrží!

Viděla jsem vás nacvičovat tanec rumbu, Josef poznamenal, že tančíte na písničku Gin Tonic…

A: Josef tomu říká pracovním názvem také rumba, koule (smích).

J: Já tomu neříkám Gin Tonic, já to tam neslyším, ale měli jsme na jednom z prvních tréninků kolem rumby někdy na konci srpna kamarádku z Francie, jmenuje se Babet. Což je člověk, který je pravděpodobně mým největším žijícím fanouškem v celém vesmíru. A ta tam seděla, my jsme ukázali to, co umíme z té rumby a ona samozřejmě zatleskala. Pak vstala a potom se ptala na prvky v choreografii i na to, o čem tam zpívají, že tam rozumí v té slovenské písničce jenom slovům gin tonic, gin, tonic… (smích).

Míváte tedy na tréninku i nějaký ten alkohol? 

J: Do včerejška? Ne!

A: Co bych vám tak k tomu řekla? (smích)

J: Ne, já to mám v hlavě seskládaný jinak. Když je nějaký cíl nebo projekt, tak se k tomu upnu. Nedělám moc velký výkyvy, nedělám psí kusy. Myslím, že to má stejně i Adriana. Ale je mi strašně sympatický, že když jsme například dotančili valčík jako osmý taneční nasazený pár a po nás už byla  jen Ivanka Chýlková a Dominik s Darjou, tak jsme to dotančili, byli strašně šťastní. Pak zazněla óda na moje koblihy, od Marka Ebena a my jsme odtančili k Terezce Kostkové, které jste jsme řekli, že děkujeme za podporu všech našich partnerů a rodičů a šli jsme do zákulisí dát si ne jednoho, ale hned dva frťany dobré Moravské slivovice!

Óda na ty koblihy zazněla i v našem podcastu od Davida Prachaře a chci se zeptat, jestli od té chvíle stoupla poptávka po koblihách?

A: Ono to bylo zajímavý, že ty koblihy se vinuly celým tím dnem. Rychle došly. Dan (tanečník od Terezy Maškové) si šel dát ještě jednu a už nebyla. Z toho byl hrozně smutný.

Kolik koblih jste jich tam, Josefe, cca přinesl?

J: Já myslím, že jich tam bylo asi 40. Bylo to málo! My jsme tam museli být před tou devátou hodinou. To je na place tak zhruba poloviční počet lidí, který tam reálně je večer na přenos. Nejsou zde make-up artisti, nejsou tam kadeřníci, je tam málo kostymérek a potom chybí i lidi z placu, kteří na něm jako pracují - orchestr, kameramani nebo režie, zvukaři… Oni  tam k nám úplně do toho zákulisí moc nechodí. 

Co s tím, Josefe?

J: Že bych si na Star Dance otevřel malý stánek s koblihama, když tam máme na místě k dispozici profesionální catering? To ne!  Ale bohužel se stalo to, že někdo den předem zjistil, že v cateringu budou vdolky s povidlama, se šlehačkou, s tvarohem nebo s něčím. Přišel za nimi prý někdo a řekl:
„Prosím vás, udělejte jich strašně moc, protože já vám garantuju, ty půjdou na dračku.“ Já osobně si myslím, že na dračku moc nešly, že jsem tam hodil trošku vidle já, Josef Maršálek. (smích)

Josefe, nebo se přímo báli, že jim ty vdolky zkritizujete!

Ne, to určitě ne. Proboha, já jsem nejvděčnější strávník v celém vesmíru, mně uděláte bramborovou placku, nebo cmundu po jihočesku, nebo mě pozvete na žemlovku z jablek a já vám za to poděkuji a ještě budu líbat ruce! A rozhodně vám nebudu říkat, co na ní máte vylepšit. Jako jestli si někdo myslí, že já chodím po světě a rozdávám dobrý rady, tak takhle to nefunguje.

Zajímá vás, jestli Josef Maršálek peče na každý přenos sladkosti? Čím jsou speciální jeho pověstné koblihy? Co ho v soutěži nejvíce překvapilo, co jsou jeho slabé a silné stránky? Umí lenošit? Jaký muzikál je jeho srdcovka? Jak a podle čeho si vybírá písně do StarDance? Co ho spojuje s taneční partnerkou Adrianou Maškovou? To vše se dozvíte v podcastu Backstage s Adélou Noskovou!

Zdroj: iGlanc.cz

Související články