Sama si pamatuji doby, kdy jsme se herce, my novináři, báli zeptat na rozhovor, protože už z jeho pohledu se dalo vyčíst, že nemá dobrou náladu. Což bylo dost často. Jaké překvapení přišlo po letech. Teď se ve společnosti usmívá, nebrání se interview a zamilovaně pokukuje po své manželce Adéle Gondíkové.

Zdroj: Youtube

A právě kvůli Adéle se rozhodl svůj život změnit a vyhledat pomoc. Strach, že ji navždy ztratí, byl větší, než zarputilost, že žádnou pomoc nepotřebuje. Až, když mu herečka nastavila zrcadlo, že se s ním pořádně žít nedá, si sám sobě přiznal, že má problém. A tím jsou psychické potíže.

"Dostal jsem jednu ohromnou šanci, které se říká druhá. A to bylo, že jsem potkal svou druhou ženu," rozpovídal se Jiří Langmajer v podcastu, který jsme točili po besedě pro děti na psychiatrii v Motole. Herec jim šel vyprávět svůj příběh s duševním onemocněním.

"Nebyl jsem to schopen sám zvládnout a to mě dohnalo, abych vyhledal odbornou péči. Prosil jsem doktora, aby se mnou něco udělal," dodal Jirka.

Bohužel na své mladší dceři pozoruje, že bude mít podobné starosti s psychikou jako on. "S dcerami máme skvělé vztahy, nemáme mezi sebou žádné tajemství. Jednám s nimi úplně narovinu. Na své mladší dcerce vidím, že k tomu má také sklony," přiznal jeden z nejvíce obsazovaných českých herců.

Co svému dítěti poradil? Jak se cítí nyní? Co by poradil lidem, kteří také řeší deprese a úzkosti? Více se dozvíte v podcastu (ne!)ZÁVISLÁ.

Chtěla bych Jirkovi z celého srdce poděkovat za upřímnost. Vím, že pro něj není jednoduché se odhalit, nevyhledává rozhovory a už vůbec ne tak intimní. Věřím ale, že tímto pomůže dalším lidem s jejich problémy, o kterých se bojí mluvit.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články