Diet zkusil Jiří, který stojí za postavou Kapitán Demo, hodně, protože má geneticky dány predispozice k nabírání.

„Tohle je jedna stránka věci a navíc miluji všechny pozemské požitky - nejvíc zbožňuju jídlo! Takže si rád dopřeju. Také jsem citlivý člověk, jsem tedy i takzvaný emoční jedlík. Musím se pořád nějak hlídat,“  přiznává Jirka Burian.

Aby se Jirka nemusel omezovat moc, poctivě sportuje a udržuje se v dobré fyzické kondici. Poslední dva měsíce dokonce přestal úplně pít alkohol. 

„V poslední době se držím stravování ve stylu "low carb", což mi funguje na hubnutí asi nejlíp.“

Low carb dieta je oblíbená u řady celebrit, vyzkoušela ji i Jennifer Aniston, Beyoncé nebo Madonna. Ale pozor na ni! Podle odborníků ale hrozí vysoká pravděpodobnost takzvaného jojo efektu! Aby byl výsledek trvalý, musí se jídelníček hlídat dlouhodobě.

A to ví i Jirka: „Jojo efekt je v podstatě story of my life (smích)! Už vím, že aby ten jojo efekt nenastal v takové míře, je třeba o jídle víc přemýšlet. Když jdu do restaurace, tak si už nedám ke knedlo zelo vepřo knedlíky. Takže jen zelo vepřo,“ radí zpěvák. 

Zajímá vás, co Jiřímu Burianovi Kapitán Demo dal a naopak vzal? Jak sám bojuje se svým tělem, váhou a věčným jojo efektem? Jaké módní „prohřešky“ za svůj muzikantský život napáchal? Co je podle něj klíč k úspěchu? Jak to funguje v hudební branži? Je dobrý obchodník? Co pohledávaly v šatně Kapitána Dema živé želvy a koně? Na co potřebují kluci z kapely lyžařskou výbavu? Čím Jiřího ovlivnila gay a queer scéna? To všechno a mnohem víc se dozvíte v podcastu Backstage!

Zdroj: iGlanc.cz