Maminka miláčka národa, zlatého hocha z mistrovství světa v hokeji zažívá společně se synem vlnu euforie. Oslavy po získání medaile nebraly konce a celý národ si nezamiloval jen Davida Pastrňáka, ale i ženu, která za ním celý život stála, maminku Marcelu.

Tato skromná žena zažila životní příběh, který pro některé může vypadat dramaticky, ale sympatická Marcela vše nakonec zvládla s úsměvem na tváři. A to i v době, kdy zemřel tatínek Davida a jeho staršího bratra Jakuba. Nakonec skončila na vše sama, jednu dobu měla dokonce i tři práce, aby mohla synům dopřát co nejvíc.

Hokej je drahý koníček

"Hokej je hodně drahý koníček. Výstroj, hokejky, brusle, vše kolem toho stojí hodně peněz. A spoluhráči si poměřují, kdo má co lepšího. Musela jsem se hodně ohánět. Ale tři práce mě hodně vyčerpávaly, vypadala jsem jako mrtvola, tak jsem to musela omezit na dvě," rozpovídala se Marcela.

Nikdy jí ale nenapadlo se litovat, bojovala s osudem, jak se dalo a rozhodně se nestavěla do pozice oběti. Stejně jako je David na ledě velký bojovník, jeho maminka je hrdinka v reálném životě.

Porod a smrt

Když už to vypadalo, že vše bude zalité sluncem a její mladší syn hrál v NHL, stal se miláčkem nejen v Americe, ale především v Čechách, kam se vždy tak rád vrací, potkala rodinu bohužel obrovská tragédie. Všichni se těšili na miminko, které bylo během Rebečina těhotenství podle vyšetření lékařů celou dobu zdravé. Pak ale přišel porod a noční můra všech rodičů a prarodičů. Smrt chlapečka. Zemřel v náručí svých rodičů šest dní po porodu.

"Naše rodina se s tím nikdy nevypořádá. Poneseme si to do konce našich životů. Nejvíc to zasáhlo Rebeku s Davidem. Pro ně to bylo nesmírně těžké. O to víc se ukázala jejich láska. Je to stále v nás a není to fér," promluvila Marcela poprvé o bolestivé ztrátě a bylo na ní vidět, jak je i po třech letech ze smrti vytouženého vnuka zdrcená.

Požádal hokejista svou maminku o pomoc v té nejtěžší chvíli? Více se dozvíte v podcastu (ne!)ZÁVISLÁ.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články