Co považuješ za svoji do teď nejslavnější roli?

Asi to je pořád Holena ze Tří bratrů. Ale často mi i lidi říkají, že mě znají z minisérie Viktora Tauše, Vodník. A pak z filmu Pepa! Je pravda, že hodně lidí mi říká, že mě zná z filmu Zrcadla ve tmě, což je moje oblíbená hlavní role tanečnice, ale je to takový černobílý film, který můžete vidět na HBO. Většina lidí mi říká: Já vím, že v tom hraješ, ale ještě jsem to neviděl... Tak vás zvu, abyste se na to všichni konečně podívali.

V Pepovi jsi hrála tu holku, co se vyspí s Michalem Suchánkem…

Ano, přesně tak. To byla moje první a poslední sexuální scéna v českém filmu. A musím říct, že to bylo úplně v pohodě.

Jaký byl sex s Michalem Suchánkem?

Krátký! Ale byl krátký z toho důvodu, protože štáb už chtěl jít na oběd. (smích)

Zajímají mě nějaké podrobnosti, Aleno!

Proběhlo to absolutně profesionálně, nebylo na tom nic moc sexuálního, bylo to úplně v pohodě. Nebudu to nějak hodnotit, ale je pravda, že odtamtud můžeme jít jenom výš… Výškově.

A s kým dál?

No, já jsem se před kamerou moc nelíbala - zatím. Ale! Líbala jsem se s Eliškou Soukupovou v Zrcadlech ve tmě a možná i někde jinde. Nevím, možná bych se mohla ve filmech víc líbat s holkama, možná bych si ráda zahrála i lesbu!

Vím, že ti bylo líto, že jsi nebyla před dvěma lety nominovaná na Českého lva za hlavní roli ve filmu Zrcadla ve tmě...

Byla jsem nominovaná na Cenu filmové kritiky. Tak jsem trochu doufala i v nominaci na Lva. No, co k tomu říct… Vlastně je to černobílý, takže spoustu filmových profesionálů to trochu vyděsilo, v tom filmu se také moc nestříhá. Taky tam nehraje ani Ivan Trojan, Vašek Neužil, ani Hynek Čermák. Takže to akademici spíš vypnuli.

Zajímá vás také, jaký má herečka vztah k divokým večírkům a proč je jeden z jejích stand-upů na téma svatba? Že by osobní zkušenost? Poslechněte si podcast Backstage zdarma až do konce!

Zdroj: iGlanc.cz

Související články