Zmizíkuje otoky

Zrovna tohle zřejmě znáte, ale spíš se pytlů pod očima zbavujete lžící z mrazáku. Nechce nádobí v příborníku a vyndejte kostku ledu. Kůže kolem očí je citlivá, takže ji zabalte do čisté látky. Několik minut si takto ledujte jemným třením oblast pod očima, led díky vynikajícím chladivým vlastnostem zmenší otoky, takže váš pohled bude vypadat i po probdělé noci svěže. Takto postupovat můžete po celém obličeji.

Zmrazí akné

Je to levnější než všechny krémy na světě. Ledování akné je účinný způsob, jak proti němu bojovat a také pomáhá zklidnit podrážděná a zanícená místa. Ledování rovněž může pomoci předcházet přenosu bakterií, a tím vzniku dalších pupínků.

Bojuje proti zvětšeným pórům

Póry sice samy o sobě zmenšit nemůžete, ale můžete docílit efektu jejich zmenšení. K tomu vám dopomůžou speciální krémy nebo led. Přejíždějte přes póry kostkou ledu zhruba tři minuty a sledujte to kouzlo.

Redukuje známky stárnutí

Vrásky na tváři nechceme, protože upozorňují na náš věk. Proces stárnutí zvrátit nelze, ale můžete ho zpomalit. Pravidelné potírání pleti kostkami ledu je vynikající metodou pro snížení a prevenci projevů stárnutí. Podporuje krevní oběh a napomáhá stahování pórů.

Prodlouží životnost make-upu

Odborníci na krásu tenhle trik znají. Schválně příště místo primeru vyzkoušejte led. Několik kostek dejte do bavlněného kapesníku a potřete si jimi obličej. Nejenže to zmenší póry, otoky a zarudnutí, ale když tento postup zopakujete po celém obličeji a krku a až poté nanesete make-up, prodloužíte tím jeho životnost.

Zvýší účinnost kosmetiky

Nejen že zafixuje make-up, ale pokud si před použitím produktů péče o pleť potřete obličej kostkou ledu, pleť dokáže lépe vstřebat jejich zázračné účinky, protože přípravky proniknou do hlubších vrstev pokožky.

Zklidní spálenou pleť

Nastrouhejte brambory a vymačkejte z nich vodu, do té přidejte pár kapek citronu a dejte zmrazit ve tvořítku na led. Tyto speciální ledové kostky vás při pravidelném používání mohou zbavit tmavých skvrn v obličeji a nežádoucího opálení. Zároveň se jedná o jeden z nejúčinnějších způsobů jak zklidnit spálenou pokožku.

Odstraní odumřelé buňky

Není lepší přírodní exfoliant, který poskytuje rychlé výsledky než led. Potírejte si obličej kostkami ledu z mléka. Mléko obsahuje kyselinu mléčnou, která pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, zatímco jejich chlad přirozeně zvýší lesk a jas pokožky.

S výrobou ledových kostek si můžete opravdu vyhrát. Místo pití uvařeného zeleného čaje ho můžete příště zmrazit. Zelený čaj má antibakteriální a antivirové vlastnosti, které lze získat i skrze vnější aplikaci na obličej. Zmrazit takto můžete i čerstvý gel z aloe vera, jeho použití zanechá pleť pružnou a oživenou, nebo okurkovou vodu, která osvěží a zároveň hydratuje.

Zdroj: iGlanc.cz, Make-up and Beauty, Eduaz

Související články