Masáž očního okolí

Pokud máte pár minut čas, dopřejte si ráno masáž, ideálně očním krémem s vitamínem C, který má projasňující účinek. Co je podle vizážistky jménem Hanoa Moa velmi důležité, je dodržování správného směru masáže. „V okolí očí se nachází lymfatické žlázy, které odvádějí odpadní látky z těla. Když budete jemnou pokožku v těchto partiích masírovat ve směru toku lymfy, podkožní nahromaděná voda se snáze odplaví, “ radí odbornice. Podle ní je důležité masírovat z vnějšku dovnitř. Začnete tedy od vnějších koutků očí, pokračujte pod očima směrem k vnitřním koutkům a takto postupně obkroužíte celé oko. Zopakujete to několikrát za sebou a uvidíte, jak se otok postupně zmírní. Můžete využít i gua-shu, tedy masážní roller z růženínu nebo jiného drahého kamene. Na závěr se dají použít i ledové kostky.

Zdroj: Youtube

Půlměsíc ne, trojúhelník ano!

Jako jasná a rychlá volba, jak se zbavit otoku či kruhů, se jeví použití korektoru, ale buďte opatrné v technice nanášení. „Spousta žen si ho aplikuje pod očima ve tvaru půlměsíce, tedy od vnitřního koutku obloukem k vnějšímu, ale tenhle způsob bohužel otok i kruhy vizuálně spíše zdůrazňuje,“ upozorňuje vizážistka, která radí nanášet korektor takhle: „Začněte od vnitřního koutku oka, postupujte podél nosu a pak zase přímkou vzhůru směrem k vnějšímu koutku oka, tím vytvoříte něco jako trojúhelník,“ říká Hanoa Moa a doplňuje, že tato technika mnohem lépe maskuje. Prstem korektor hezky rozmažte do ztracena, ať vypadá co nejvíc přirozeně.

Uberte make-up

Kruhy pod očima se podle vizážistky často snažíme zamaskovat i tím, že zvýrazníme make-up v domění, že odpoutáme pozornost od unavených očí. Opak je ale pravdou - méně make-upu, méně viditelné kruhy. Navíc kvůli únavě si během dne nevědomky častěji saháme do očí a pak už je to jen otázka času, kdy se nám začne opadaná řasenka usazovat pod očima a pytle nebo kruhy spíš důrazní. A rozmazaná tmavá tužka pozornost k oteklým očím taky víc přitáhne. Jak říká odbornice, pokud už se líčit chcete, určitě raději sáhněte po světlé tužce na oči. 

Chytré náplasti

Mezi asi nejefektivnější způsoby, jak se rychle zbavit kruhů a otoků pod očima, jsou speciální náplasti, které se pod oči nalepí, nechají se pár minut působit a nejenže viditelně potlačí kruhy i otoky, ale celé oční okolí krásně prozáří. Ideální je nechávat si je v lednici, protože chlad celý efekt ještě více podpoří. Jak říká Hanoa Moa, nejlepší jsou náplasti nebo jednorázové oční masky s peptidy. To jsou účinné anti-agingové látky, které mají prokázanou účinnost in vitro. Jsou přirozeně přítomné v těle u hormonů jako endorfiny a oxytocin a fungují tak, že spouští metabolické procesy, jako je například vyšší tvorba kolagenu. A jak víme, jeho (ne)dostatek je na stavu pleti rozhodně znát.

Zdroj: iGlanc.cz, Hanoa Moa - vizážistka

Související články