V zimě se nedostatky schovávaly snáz, ale najednou je jaro a venku dvacítky. Zbavit se celulitidy a strií může být výzva, hlavně proto, že většina metod oboje pouze zmírní, ale neodstraní. Ve spoustě případů se jich úplně nezbavíte nikdy a můžete hubnout a dřít ve fitku sebevíc, pravidelně masírovat inkriminované partie, mazat se zázračnými krémy. Prostě tam pořád budou. Na hýždích a stehnech, ty nevzhledné ďolíčky a jizvičky. Milovat se takové, jaké jsme, je sice hezká myšlenka, ale někdy zkrátka chceme být dokonale dokonalé. Naštěstí existují způsoby, jak tyto běžné projevy, s nimiž zápasí ženy s nadváhou i ženy štíhlé, rychle redukovat nebo alespoň zamaskovat během pár minut.

Pod opálením se hodně schová

Opálená kůže vypadá pevnější a štíhlejší a zároveň dokáže ledacos schovat. Pokud jste zimu netrávila v tropech anebo nejste stálou zákaznicí solária, nejspíš teď samozřejmě budete bledá jako stěna. Ale to vůbec nevadí, protože opálení se dá získat i doslova přes noc. V každé drogerii seženete samoopalovací krém, olej či pěnu, které z vás do druhého dne vykouzlí opálenou bohyni. Předem si podle recenzí nebo ověřených zkušeností jiných uživatelek vytipujte produkt, který nezanechává oranžové fleky nebo který nezapáchá tím typicky samoopalovacím odérem. Pak už se stačí jen důkladně natřít a druhý den můžete na rande v mini.

Jestli nechcete riskovat, že se ráno probudíte jak flekatý pomeranč, zajděte si do salonu na samoopalovací nástřik. Výsledek záleží na tom, jaký stupeň celulitidy máte, ale na tmavší kůži nejsou ďolíčky tak viditelné. Tento maskovací trik na poslední chvíli vizuálně zmírní i strie. Není to stejné, jako v případě klasického opálení, které je naopak zvýrazní, což je i často rozšířený omyl.

S leskem opatrně

Většina produktů slibujících opálení, ale i krémů apod. obsahuje třpytivé částečky, ale tady opatrně. Oblíbená make-up artistka herečky Margot Robbie varuje před použitím lesku na místech, která mají ”texturu”, pouze byste je zvýraznila a to nechcete. Naopak přidejte trochu lesku na přední stranu stehen a na lýtka. Pokud schováváte celulitidu v horní části nohou, pak soustřeďte lesk na holeně. Funguje to na bázi prostého odpoutání pozornosti.

Znáte tělový make-up?

Jistě vám v kosmetické výbavě nechybí make-up na obličej, ale ten tělový je pro nás spíše velkou neznámou. Na trhu najdete roztíratelné i ve spreji, ale rozhodně jej nezkoušejte nahradit make-upem klasickým. Nejenže byste na větší plochu vyplácala skoro celou lahvičku, ale tělový make-up je speciálně stavěný, aby lépe odolal potu a oděru o oblečení. Vizážistka slavných Kindra Mann říká: „Nejlepší způsob, jak vyhladit celulitidu pomocí make-upu, je přimíchat do něj trochu tělového oleje, aby působil průhledně." Tělový make-up využijete i na nevzhledné strie.

Než se ale pustíte do líčení těla, musíte připravit pleť. Stejně jako obličej. Dbejte na dostatečnou hydrataci a určitě nezapomeňte na peeling. „Při aplikaci tělového peelingu doporučuji použít speciální lufu nebo rukavice a používat krouživé tahy,” doporučuje vizážista celebrit Brett Freedman. Vizážistka Jenna Nicole zase navrhuje k exfoliaci použití suchého kartáče, pomocí něhož odlupujete odumřelé kožní buňky a stimulujete krevní oběh. Po peelingu nezapomeňte pleť hydratovat krémem.

Zkuste stahovací prádlo

Okamžitým řešením, jak zamaskovat konkrétně celulitidu, je stahovací prádlo. Díky své schopnosti rovnoměrně rozložit tlak na určité oblasti těla dokáže tato neviditelná pomůcka opticky vyhladit nerovnosti, vytvarovat siluetu a vizuálně vás zeštíhlit. Zároveň tím pomůže zvýraznit silné stránky vaší postavy, což zákonitě vede k lepšímu sebevědomí a to hraje zásadní roli v tom, jak na vás druzí nahlíží.

Díky za módní doplňky

Pakliže nechcete investovat do žádných kosmetických produktů, problémy se striemi a celulitidou vyřeší vhodně zvolené oblečení. Kraťasy ani sukně vám nemusí nutně končit hned pod zadkem, zvolte delší střih, bermudy nebo cyklistické kraťasy jsou pořád v kurzu a bude to působit i méně ”lacině”.  K plavkám a na pláž prokáží velkou službu různé šátky, parea a sarongy. Stačí je pouze převázat přes boky a máte instantní sebevědomí zaručené. Když si šátek koupíte přímo na dovolené, je to pěkný suvenýr a větší kusy se dají v případě potřeby rozložit na písku i místo ručníku. Hlavně si teplé dny užijte pokud možno bez mindráků, protože než se nadějete, bude tu zase podzim.

Zdroj: iGlanc.cz, New Beauty

Související články