Pravidlo, jak najít to nejvíc lichotivé, by se dalo podle stylistky obočí celebrit Melanie Marris zjednodušeně popsat takto. “Pokud je váš obličej spíše delší, zvolte obočí s nízkým tvarem oblouku, abyste udrželi rovnováhu. Jestli máte spíš kratší obličej, lichotivější pro vás bude obočí s vyšším obloukem.” Další specialistka pro britský magazín Glamour dodává, že nejdůležitější je pracovat s přirozeným tvarem obočí a ne proti němu. Tvarů obočí ovšem existuje mnoho a toto je sedm základních. 

Rovné obočí

Jedním z nich je rovné obočí. Podle specialistky na obočí Autumn Estelle se nejlépe hodí pro protáhlé oválné tvary obličeje jako má Sarah Jessica Parker nebo Natalie Portman. “Když si představíte svůj obličej ve třech rovinách, máte čelo k obočí, obočí ke rtům a rty k bradě. Rovné obočí tyto proporce zablokuje, a proto vyvolává pocit otevřenějších očí,” vysvětlila pro Instyle Estelle. Dodala, že obočí s menším obloukem dodá delšímu tvaru obličeje šířku a celkovou rovnováhu.

Zužující se obočí

Ze všech tvarů je nejuniverzálnější zkosené obočí, které se postupně ztenčuje. Tento typ je skvělý pro lidi se srdcovitým obličejem, kteří mohou mít ostřejší rysy, protože je zjemňuje a tvář díky němu vypadá jemněji. “U zúženého obočí jsou vnitřní dvě třetiny obočí silnější než jeho konce,” dodává Estelle s tím, že ho můžeme vidět například na Demi Lovato nebo Zoe Kravitz.

Tenké obočí bylo

Tenké obočí bylo populární v 90. letech a v současnosti se jeho obliba pomalu vrací. Nejvíc sluší lidem s drobnými rysy. Vévodí mu Bella Hadid. “Tloušťka obočí by měla být úměrná vašemu obličeji. Pokud máte menší oči a menší nos, vypadá tenčí obočí většinou lépe, protože odráží vaše rysy,” popisuje specialistka Estelle. Kdo má větší obličej, tak by se měl podle ní tomuto tvaru raději vyhnout, protože se může mezi většími rysy ztratit. 

Jemně zalomený oblouk

Obočí s jasně definovaným obloukem, který ovšem není příliš hranatý, vypadá skvěle na oválných obličejích, protože ho neprodlužuje. „Tento nadčasový a elegantní tvar mu dodává správný rozměr,” zmiňuje Estelle. U celebrit ho najdeme u Beyoncé nebo Kelly Rowland. 

Výrazný oblouk

Naopak výrazný strmý oblouk bude slušet hranatému i kulatému tvaru obličeje. Opticky ho totiž prodlužuje. Jeho nositelkami jsou Olivia Wilde a Danielle Brooks. „Vyšší oblouk je klíčem k vertikálnímu prodloužení obličeje. Zvýrazníte ho nanesením rozjasňovače pod oboční kost a vyčesáním s pomocí gelu,” radí Marrise. Tyto triky pomohou zdůraznit vysoký oblouk a dodají tak obličeji lichotivější vzhled. 

Obočí ve tvaru písmene S

Obočí ve tvaru písmene S zní zvláštně, ale ve skutečnosti je poměrně decentní a patří k velmi oblíbeným. Jeho silueta je na vnitřní straně mírně vyklenutá a společně s konci vytváří jemný esovitý tvar. Nejlépe se hodí k hranatým tvarům obličeje a mezi celebrity, které ho reprezentují, patří Gwen Stefani a Sandra Bullock.

Kulatý oblouk

Jemný kulatý oblouk bude lichotit obličeji ve tvaru srdce s hranatými rysy, pro který je zaoblený tvar obočí správnou volbou. „Dokáže zjemnit rysy obličeje a vyhnout se jeho ostrým liniím,” vysvětluje Marie. Mezi ženy s tímto tvarem obočí patří Florence Puge a Sydney Sweeney. 

Zdroj: iGlanc.cz, instyle.com, glamourmagazine.co.uk

Související články