Na co nejčastěji hřeší mladí? Že mají krásu zadarmo. Takže když se například odličují, tak si bezstarostně tahají oční okolí vatovým tamponem, že? Nebo nepřemýšlí nad tím, že když si aplikují oční krém, neměli by pokožku tahat prsty dolů, ale naopak udělat lift up. Ono se to připomene, ale v pozdějším věku, kdy je složitější napravovat všechny škody. Nikdy ovšem není pozdě na hýčkání, které zbrzdí proces stárnutí.

Zdroj: Youtube

Kůži netahejte a správně odličujte

Již jsme naznačili, že pokožce nesvědčí přílišné tahání. Pokud budete aplikovat krém, spíš než vtíráním jej zapracujte vklepáváním. Přemýšlíte, jak si odlíčit řasy, protože líčidla drží jako helvétská víra? Použijte přípravek na bázi oleje. Nakapejte jej na vatový tampon, přiložte na oko a nechte chvíli působit, ať se líčidlo a odličovač skamarádí, zaflirtují si a splynou v jedno. Řasenku a stíny olej rozpustí a snáze je tak dostanete dolů.  

Promazejte, ale s mírou

Tenká kůže kolem očí nemá schopnost takové hydratace jako jiné části obličeje. Tudíž jí klidně pomozte promazáním různými krémy či mastmi. Avšak všeho s mírou. Mnoho z nás může mít tendenci dopřát očím extra porci hutného krému, séra, esence i masky. Avšak nános tolika přípravků by mohl způsobit, že se ráno probudíte s očima oteklýma jako po velkém flámu. Všeho s mírou, tudíž aplikujte lehké množství přípravků, aby okolí očí nebylo přemaštěné. Doporučujeme i přípravky podporující tvorbu kolagenu, vynikající je retinol.     

Pozor na modré světlo?

Stalo se vám někdy, že jste dlouho do noci hleděli do počítače, a poté jste při pohledu do zrcadla měli pocit, jako byste zestárli o 20 let? Nešlo pouze o projev únavy. Modré světlo, které vyzařuje z obrazovky počítačů, notebooků, mobilů apod., umí proniknout do hlubších vrstev pokožky, kde oslabí kolagenová a elastinová vlákna. Zkrátka i ono nám způsobí předčasné stárnutí pleti. Pokud jej navíc pohlcují i oční orgány jako takové, potlačí se tvorba melatoninu a my se cítíme unavení, což se projeví i na našem výrazu. Proto eliminujte pobyt u obrazovky. Až si dočtete naše články, zaklapněte noteboook, vypněte mobil a uvidíme se až ráno, ano?

Jak na vrásky?

Pokud máte jemné linky, dá se s nimi ještě něco dělat. Pomáhá peeling, kdy se odstraní svrchní vrstva pokožky a s ní zmizí i jemné rýhy, jež se logicky nejdřív prohlubují na vrchu pokožky. Ovšem i když máte hlubší vrásky, neházejte flintu do žita. Pravidelná péče a prokrvování vytvoří šťavnatější vzhled.

Zkuste cvičit

Když procvičujete svaly na těle, proč by to nezabralo i na oči? I zde jsou přece svaly. Mrkněte na nějaké lekce oční jógy, naučte se posilovat oční svalstvo s pomocí prstů, hýčkejte svá kukadla masáží. Zpevní se pokožka, posílí se kolagenová vlákna a celková struktura kolem očí.

Operace není ostuda

Pokud máte povadlá víčka, která vám brání ve výhledu, není důvod se bát dnes již běžného zákroku. Jestli radíme, jak zpomalit stárnutí očí, neznamená to, že by měla být uchráněna operace. I ta může pomoci, protože oddálí následnou degeneraci vzhledu kolem očí. Je to jako prevence. Čím dříve se zasáhne, tím lépe.

Led pomáhá

Trpíte-li na různé otoky a často vás pálí oči, nebojte se je zchladit. Použijte lžičky vytažené z lednice nebo pytlíky se zeleným či černým čajem z mrazáku. Chlad umožní kůži splasknout a potlačí pálení. Kvůli němu byste totiž mrkali, častěji si mnuli oči a opět by se rozběhlo kolečko vytahování pokožky. Navíc byste i mžourali, což vede k tvorbě vrásek.

Oční krémy mají smysl

Říkáte si, že nepotřebujete oční krém, protože ten běžný na pleť oční pokožku vyživí stejně? Kdepak. Právě proto, že má kůže kolem očí jinou strukturu, zaslouží si rozdílnou péči. Ať se to týká trošku rozdílnějšího složení nebo konzistence. Oči umí stárnout rychleji, proto je neobalamuťte špatnou kosmetikou.

Zdroj: iGlanc.cz, Vanity Fair, Everyday Health

Související články