Všechny v sobě máme alespoň maličkou královnu, která touží po dokonalé pleti, hustých vlasech a jemné kůži. Jak jen to ty slavné panovnice dělaly, že si dokázaly udržet mládí? My to víme, takže by byla škoda si to nechat jen pro sebe. Jedná se o rutiny z běžně dostupných ingrediencí, které bez problémů můžete zařadit do své péče, takže buďte bez obav, pro dnešek vynecháme doporučení ve stylu Čachtické paní. Žádná panna během psaní tohoto článku nepřišla k úrazu.

Císařovna Sissi

Alžběta Bavorská, kterou nejlépe známe pod přezdívkou Sissi, patřila k nejkrásnějším ženám své doby. Lví podíl na tom měly její husté a dlouhé vlasy, které jí sahaly až ke kotníkům. Pokud máte doma brandy a vajíčka, můžete hned teď doma začít s její kůrou pro hedvábné a silné vlasy. Maska po vzoru této rakouské císařovny poskytne výživu vlasovým folikulům v pokožce hlavy, čímž napomůže růstu vlasů.

Potřebujete:

 • Vaječný žloutek
 • Brandy
 • Med
 • Olivový olej

Postup:

Smíchejte 1 vaječný žloutek se 3 lžícemi brandy. Přidejte několik kapek medu a olivového oleje. Dobře promíchejte. Naneste masku důkladně na vlasovou pokožku a zabalte hlavu do igelitové fólie. Přes ni přiložte nahřátý ručník, kterým teplo a účinky znásobíte. Nechte působit 30 minut a poté jednoduše smyjte jemným šamponem.

Královna Kleopatra

Snad žádná z královen se neslučuje s pojmem krásy tolik, jako právě egyptská královna Kleopatra. Byla proslulá tím, že měla hydratovanou, jemnou a zářivou pleť. Však také pravidelně bojovala proti vráskám. Jak? Medem a mlékem.

Potřebujete:

 • Med
 • Mléko
 • Gel z aloe vera

Postup:

Ve sklenici smíchejte 2 lžíce medu, 1 šálek mléka a 2 lžičky gelu z aloe vera. Směs nanášejte na obličej každé ráno a večer pomocí vatového tamponu a užívejte si její blahodárné účinky. Med obsahuje glukózu a fruktózu, ty pomáhají vyživovat a hojit pokožku. Mléko obsahuje kyselinu mléčnou, která pomáhá čistit nejhlubší vrstvy pokožky. Aloe vera je jako bonus, který péči dotáhne k dokonalosti. Směs můžete uchovávat v lednici, kde vám vydrží i tři týdny.

Čínská císařovna Wu Ce-tchien

Čínské ženy obecně obdivujeme už po tisíce let pro jejich mladě vyhlížející pleť a sjednocený tón. Císařovna Wu Ce-tchien byla svou krásou a vznešeností přímo proslulá. Aby ne, třikrát denně si totiž aplikovala masku, která jí dodávala přirozený lesk. Za ten vděčila hlavně mungo fazolím.

Potřebujete:

 • Suché mungo fazole
 • Zelený čaj
 • Lístky mateřídoušky

Postup:

Rozemelte 1/2 šálku suchých mungo fazolí, přidejte 1 šálek zeleného čaje pokojové teploty a na závěr přidejte několik rozdrcených lístků mateřídoušky. Díky tomuto silnému triu získáte zábal pro rozjasnění pleti. Pastu naneste na obličej a nechte 30 minut působit. Poté ji otřete navlhčeným ručníkem.

O mateřídoušce je známé, že působí jako přírodní tonikum, tlumí záněty a má antimikrobiální účinky. Fazole mungo jsou zase bohaté na bílkoviny a minerály, které pomáhají dosáhnout zářivé pleti beze skvrn.

Rani Padmini z Čittorgarhu

Těžko byste v dějinách indických královen hledali krásnější ženu než Rani Padmini, známou též jako Padmavati. Její pleť byla přirovnávána k mléku. Ne snad kvůli tomu, že by byla tak bledá, ale protože byla hebká a jemná zároveň. Zázračná koupel jí pomáhala zklidnit spáleniny od slunce, změkčovat odumřelé kožní buňky a vyhlazovat a hydratovat zanícenou pokožku. Její tajnou ingrediencí byl olivový olej.

Potřebujete:

 • Olivový olej
 • Mléko
 • Okvětní lístky růží
 • Med

Postup:

Smíchejte 1 šálek mléka, 1 hrst okvětních plátků růží, 1/2 šálku medu a 1/4 šálku olivového oleje. Tuto zázračnou směs nalijte do koupele a oddejte se relaxaci.

Královna Marie Antoinetta

Marie Antoinetta sice nedopadla dobře, ale za dob svého života platila za velmi půvabnou ženu. Vlastně i zemřela kvůli své kráse, ale o tom možná někdy jindy… Nicméně její tipy na krásu jsou ve Francii pojmem dodnes. Prý je to tím, že co věda vyzdvihuje nyní, to francouzský dvůr věděl už před dvěma sty lety. Některé z těchto surovin vám už budou povědomé.

Potřebujete:

 • 2 lžičky koňaku (v krajním případě vodky)
 • 1/3 šálku sušeného mléka
 • 1 vaječný bílek
 • šťávu z 1 citronu

Postup:

Všechny ingredience smíchejte v hladkou pastu vidličkou, trochu si dejte stranou a zbytek naneste na obličej. Nechte 15 minut působit. Po uplynutí doby použijte zbylou pastu k odstranění zaschlé masky jemným kroužením konečky prstů. Nakonec obličej důkladně opláchněte teplou vodou a osušte. Na závěr použijte svůj oblíbený hydratační krém.

Zdroj: iGlanc.cz, Entertainment Times, The Beauty Gipsy