Kdysi dávno se o plastických úpravách jen šeptalo mezi ženami a muži se tvářili, jako že jich se to netýká. Oháněli se typickými frázemi ”stárnutí s grácií” a ”my zrajeme jako víno”. Ukazuje se však, že muž moderní může prahnout po liftingu obočí a vyrýsovaných čelistech stejně dychtivě jako žena.

Buď víc chlap

Když pomineme botox, v mužském světě zažívají renesanci implantáty brady a čelisti. Někteří tohle dohání plnovousem, pod nějž se ledacos schová, ta více pokroková generace obchází kliniky a požaduje bradu, kterou by se dalo brousit sklo. Kupříkladu doktorka Catherine Chang z kliniky v Beverly Hills tento boom připisuje tzv. ’instagramové čelisti’. Hlavně prostřednictvím selfie se všichni začínáme zachycovat z úhlů, které jsme možná nikdy předtím neviděli. Silnou bradu si spojujeme s mužností, asi jako mnoho lidí si spojuje velká prsa s ženskostí. Díky 3D implantátům už dnes muži z klinik odcházejí jako učiněné ztělesnění chlapskosti.

Podle nosa poznáš kosa

Operace nosu byla ještě donedávna typicky ženskou písničkou, teď si její refrén pobrukují i muži. Velký nos prý velkého ducha značí, teď tohle pořekadlo jaksi ztratilo svůj význam. I ti nejmužnější z mužů už se odvážně hrnou na rhinoplastiku. Zkrotit neposlušnou nosní dírku nebo nosní přepážku. Že podle nosa poznáš kosa? Nenechte se oklamat, dámy.

Švihácká procedura

Pak je tu procedura SWAG, injekční výplň, která je víc než jen posilovač mužství. Je to zvětšovač obvodu, který nenápadně převrací misky vah při pověstných porovnávačkách v pánských šatnách. Zákrok trvá asi tak dlouho, jako rychlý oběd uprostřed pracovního dne a výsledky jsou dostatečně robustní na to, abyste se už nikdy nestyděli ve sprchách, jak vás Pán Bůh stvořil. Zvětší se hlavně obvod penisu a trochu i délka.

Nová hříva

Není vám mužů za to jejich předčasné plešatění někdy trochu líto? No dobře, my ženy máme zase své dosti nezáviděníhodné záležitosti, ale pak také dokážeme pochopit, že kvalita vlasů a objem s psychikou zacvičí. A co teprve s tou mužskou, pokud se mu vzadu na hlavě objeví cédéčko, nevyjde ven bez čepice a zakáže vám fotit ho proti slunci a shora. Pak je nejlepším řešením transplantace vlasů. Když mu to vrátí sebevědomí a vám klid? Proč ne. Nejlepší kliniky jsou na to prý v Turecku.

Mrk, mrk!

Spadlá oční víčka, to nevypadá hezky. A muži to vědí, takže už tomuto zákroku také podlehli. Teď na nás už konečně zase můžou mrkat, jako kdyby jim bylo dvacet nebo jako po osmi hodinách spánku, přestože celou noc koukali na sportovní přenos.

O velikost menší

Tuk není problém pouze žen, i když mi přijde, že v případě mužů je společnost shovívavější. Nějaké to ’panděrko’ a špíček se přejde. Na ženy jsme kritičtější, aby vypadaly perfektně, a přitom jejich tělo je vystavené porodům a kojení. Péče o děti a muže jde často na úkor péče o sebe. Liposukce či plastika břicha už ale také není jen doménou žen. Mnoho chlapů dnes rádo zaplatí za instantní snížení velikosti.

Vidím jen jako otázku času, kdy budou pánové tvorstva veřejně rozmlouvat o tom, jaký chirurg jim tak hezky vytesal obličej. Pryč jsou dny, kdy jste si, vy muži, nárokovali přirozený a drsný vzhled samců, který nepotřebuje úpravy. Už i vy uvnitř prahnete po dokonalém lesku. Muž nové doby přijímá skalpel, injekční stříkačku a laser se stejnou chutí, s jakou se věnuje své sportovní lize. Koneckonců, když už investujete do burzy, šatníku a sbírky whisky, proč ne i do kontur čelisti. Jen si pamatujte, že zatímco na kliniku možná vejdete jako obyčejný smrtelník, ven vylezete jako Adónis, ale také jako důkaz toho, že se nepovažujete vždy za dokonalého a za vylepšení jste víc než ochotný zaplatit.

Zdroj: iGlanc.cz, Robb Report, Shafer Clinic

Související články