Bez ochrany ven nechoďte

Namazat pokožku těla správným hydratačním krémem by měla být samozřejmost, přesto dejte pozor, aby vybraný produkt obsahoval UV faktor. Ano, je víceméně pod mrakem, žijete ve městě, kde v zimních měsících sluníčko nemá takovou intenzitu, jenže ač zdroj pozitivní nálady, světla a tepla není vidět, na kůži tolik nebezpečné sluneční paprsky stále působí, i skrze zataženou oblohu. Jedinou výjimkou je noční krém, ten by naopak SPF neměl obsahovat, zbytečně během noci zatěžuje pokožku.

Méně znamená více

Peeling je pro pokožku něco jako znovuzrození. Jemné abrazivní částečky v peelingu obsažené zbavují kůži odumřelých buněk. Díky tomuto procesu pokožka nebude tak mdlá, získá projasnění, tím i mladistvost, póry se tolik neucpávají, působí čistější, šupinky budou pryč. Je ale důležité omezit používání peelingu během aktuálního období, kdy pokožka je vystavena řadě negativních vlivů, četné “obrušování” jí neprospívá. Peelingem se totiž narušuje přirozená ochranná bariéra kůže, ta je následně citlivější. Ideální bude peeling aplikovat jednou týdně maximálně, u velmi citlivé a suché pokožky jednou za dva týdny.

Pro duši a psychiku podpora, pro kůži pohroma

Jistě se shodneme, že po celém náročném dni, kdy tělo prochladne, je teplá lázeň k nezaplacení. Ač horká koupel má tolik uvolňující účinky, pro pošramocenou mysl působí jako pohlazení, kůže trpí. Vyšší stupeň teploty vody ji totiž mnohonásobně rychleji vysušuje. Když navíc po koupeli nedojde k promazání pokožky kvalitním tělovým mlékem, je malér na světě. Kůže celého těla chřadne, je citlivější, vrásky se prohlubují, jejich tvorba nabírá na rychlosti.

Rada: V případě, že jste milovníky horké koupele, dopřáváte si ji pravidelně, mějte zásobu olejů či pěn do koupele. Už pár kapek toho správného výrobku pokožku alespoň částečně hýčká, zastavuje její vysušování. A samozřejmě, po každé lázni se nezapomeňte namazat - tělovým mlékem.

I rty si zaslouží péči

Ač s oblibou rty zdůrazňuje barevnými rtěnkami, po jejich “službě” na ně poměrně zapomínáme. Je nutné si uvědomit, že rty nemají žádné mazové žlázy, snadno a rychle se tak vysuší, což má za následek bolavé a nehezké popraskání. Tak, jako se staráte o pokožku obličeje, by měla být směřována pozornost také na rty. I ty si zaslouží tu a tam peeling, den co den pečující výrobky v podobě balzámů na rty toho nejlepšího složení, které by mělo mít samozřejmí UV faktor.

Bez vody není života

Je všeobecně známo, že v zimě pleti prospívá zvýšená hydratace. Z tohoto důvodu mnoho žen chytře sáhne po pleťových olejích, které jsou rozhodně skvělou volbou, pokožka je ocení. Kámen úrazu bývá ale v neznalosti jejich správného používání. Opravdu nestačí olej aplikovat na suchou či krémem promaštěnou kůži. Aby oleje pracovaly tak, jak mají, uzamykaly vlhkost v pleti, přinášely další blahodárné účinky, musejí přijít do kontaktu s vodou. Lze využít obyčejné vody z kohoutku, pokožku navlhčit, když ale použijete květinové vody, tím účinky znásobíte.

Zdroj: iGlanc.cz, Markéta Škaldová - redaktorka s dlouholetou praxí v oblasti módy a kosmetiky

Související články