Jaký je momentálně trend plastických operací?

To byla a vždy asi bude operace prsou - zmenšení, zvětšení, modelace. Ale jsou i menší trendy chirurgie uvnitř prsou. Jsou nové typy implantátů. Dřív byl trend zvětšit prsa pomocí vlastního tuku, teď se od toho upouští, spíš se kombinuje implantát s tukem, kdy ty výsledky bývají mnohem přirozenější. Implantáty jsou odlehčené, mají nové povrchy, do kterých vrůstá tělo. Pak jsou menší pooperační komplikace. Teď je větší poptávka i po zvětšení pozadí, buď tukem nebo implantátem. A také se zvýšila poptávka po faceliftech.

Zdroj: VLM

Potkávám hodně mladých žen s obrovským poprsím a nafouknutými rty. Co na to říkáš?

Jsem zastánce přirozenosti. Když provádím nějakou změnu chirurgickou cestou, chci, aby byla ta změna přiměřená k anatomii těla a proporcím pacientky. Mně se obrovská prsa nelíbí. Někteří lékaři jsou vyhlášení tím, že takové implantáty používají. Většinou ženy, které taková prsa chtějí, ví, kam se obrátit. Na mě se neobracejí.

Už se ti stalo, že k tobě přišla do ordinace žena, která chtěla právě ta obří prsa či "kačeří" pusu?

Samozřejmě se to občas stává. Ale někdy je to jen naivní představa té klientky, že by si přála velká prsa, ale neví, co to obnáší. Neví, že ten obrovský implantát s sebou nese obrovské riziko komplikací. Za dva, tři roky to bude špatné. Po vyndání implantátů budou prsa vytahaná, kůže ztratí svou elasticitu. Po takové diskuzi na konzultaci většinou dokážu změnit názor té klientky a jdeme do něčeho menšího nebo do kompromisu. Nebo prostě odejdou a jdou jinam, kde jim vyjdou vstříc.

Je nějaký zákrok, který bys nikdy neudělal?

Nemám rád extrémní proměny a nic, kde by převyšovalo riziko nad benefitem operace. Když jdeme do většího extrému, tím zvyšujeme i riziko. To není ani dobrý podpis pro chirurga, nechci si dělat takovou reklamu.

V jakém věku je podle tebe akorát, aby žena začala s estetickými zákroky v obličeji?

První věc je botox kolem třiceti let, než se začne tvořit vráska mezi obočím. Často si to lidé pletou s výplňovým materiálem. Botox omezí do určité míry schopnost stahovat oblast mezi obočím, aby se tam ta vráska netvořila. Když se začne před tím, než se vytvoří, tak se pak nevytvoří. Jsem zastáncem toho, že by bylo vhodné s botoxem začít relativně brzy. Čeho nejsem zastáncem, tak to jsou výplně. Kolem 45 let bych udělal horní víčka nebo i facelift. Teď je tendence na facelift chodit i v mladším věku. Když se totiž udělá v relativně nižším věku, klientům se vzhled moc nezmění. Hluboká tkáň pod kůží se zpevní, okolí toho člověka si třeba ani nevšimne, že byl na operaci, ale třeba za 10 let si všimnou, že nestárne.

Co mají dělat lidé jako já, kterým bude 40 a ještě nebyli ani na botoxu?

Určitě začni s botoxem, ale ty moc vrásky nemáš. Myslím si, že nikdy není pozdě.

Chodí za tebou muži, aby si nechali upravit vzhled?

Chodí v poměru 1:5. Muži většinou chtějí horní víčka nebo liposukci břicha či boků. Pak ještě existuje podskupinka, která řeší zvětšená mužská prsa. To je taky poměrně časté.

Sen mnoha mužů je asi i zvětšení penisu. Existuje vůbec taková metoda?

Nějaké metody existují. Já se tím nezabývám, ale znám pár kolegů, buď urologové nebo plastičtí chirurgové, kteří to dělají. Je pár způsobů. V penisu je vaz, který když se přetne, tak se získá pár centimetrů. Do průměru se dá penis zvětšit vlastním tukem. Ale obnáší to určité problémy. Mohou tam vzniknout tukové hrbolky. Nechci se do toho nikdy pouštět.

A co omlazení genitálií u žen?

Všichni tady děláme takzvanou labioplastiku, což je zmenšení malých stydkých pysků. Ženám to může vadit u sportu, při ježdění na koni či na kole. Některé ženy si přejí zvětšit velké stydké pysky, které nejsou velké. To provádíme pomocí transplantace tuků. Máme tady i přístroj, který dělá rejuvenaci vagíny. Laserovým paprskem se sliznice vypne a stáhne.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články