Chodíte k manikérce do profesionálního salonu a stejně vždycky skončíte u těch nejobyčejnějších barev? Na tom není vůbec nic špatného. Decentní něžné nude odstíny působí nesmírně elegantně a přirozeně, takže s nimi zkrátka nikdy neuděláte chybu. Tyto jemné odstíny navíc perfektně korespondují s jarní náladou, tak proč se vzdávat toho, co máte ráda? 

Ukážeme vám několik variant minimalistické manikúry, která oživí klasiku a přesto působí stále více či méně nenápadně, takže neztratí nic ze své neutrality. 

Jemné obrázky

Nejrůznější květiny, tvary, symboly a další obrázky malované tenoučkou linkou vyžaduje notnou dávku preciznosti a šikovnosti. Taková díla většinou zvládají jen velmi zkušené manikérky, které navíc nežene čas, takže mají spoustu prostoru na to, aby se vám mohly věnovat a piplat se s každým nehtem klidně i několik minut. I ty si ale pomáhají jednoduchou pomůckou – samolepkami na nehty. V dnešní době nejrůznějších e-shopů je seženete i vy, takže si svou manikúru hravě dokážete vytvořit i sama doma. Skvělou studnicí inspirace jsou třeba i kosmetické veletrhy, na kterých seženete naprosto vše. Varujeme vás: možná nebudete vědět, co si koupit dřív. 

Jednoduché linky a tečky

Tento trend se drží už celkem dlouho a my se nedivíme – je to originální a upoutá to pozornosti tak akorát. K vytvoření takového designu vám stačí jen váš oblíbený nude lak na nehty a třeba černý lak a tenoučký štěteček. Pokud nemáte problém s barvami, pohrát si můžete s nejrůznějšími kombinacemi. Zkuste třeba něžnou růžovou či béžovou zkombinovat s pastelovými odstíny – stále minimalistické, stále něžné a jarní. 

Barevné konce

Špičky nehtů v pastelových odstínech už jste jistě také na sociálních sítích nebo v módních časopisech zahlédla. Lehce tak na své ruce přenesete odstíny rozkvetlých jarních květin. Zvolit můžete rovnou několik odstínů na každý nehet nebo vsadit na jednu oblíbenou barvu. Pokud byste se rozhodla si tento nail art vytvořit sama, opět doporučujeme pořídit tenoučký štěteček, kterým vám půjdou tenké linky snáz. 

Třpytky vždy a všude 

Že se třpytky a flitry hodí jen na večer a nebo do zimního období? Tuto sezonu to rozhodně neplatí. Třpytivé outfity se objevují i v jarních kolekcích na kouscích určených pro běžné denní nošení. Pojďme se toho nebát a začít se třpytit. Nehty můžou představovat první krok. Naneste jemné třpytky na nude základ a rozmístěte je náhodně tam, kde se vám budou líbit – třeba na okraje nehtů, špičky nebo jimi můžete vykouzlit linku v dolní části nehtového lůžka. A pokud jste pro každou zábavu, zkuste to na každém prstu trochu jinak. Důležité je udržet stejný odstín, abyste zachovala chtěný minimalistický dojem.

Brush art

Zkombinovat můžete i více barev, tvarů, symbolů a linek tak, aby na každém nehtu vzniklo malé umělecké dílo. Můžete dát dohromady i několik barev najednou. Vždy ale působí líbivě, když například pastelové barvy zkombinujete se základními, jako je černá nebo bílá. Ale ani to není pravidlo, nemusíte se omezovat ničím, záleží čistě na vašem vkusu, náladě a fantazii. Inspirovat se můžete v naší galerii. 

Zdroj: iGlanc.cz

Související články