Osobním dermatologem Marilyn Monroe byl Erno Laszlo, který pracoval také s Audrey Hepburn či Gretou Garbo. Ten jí také předepsal podrobnou péči o pleť přesně na míru. Dostala pokyny, které měla dodržovat každé ráno a večer. Víme to přesně, protože dnes se onen návod nachází v Muzeu make-upu v New Yorku. Nese datum 17. března 1959.

Tajemství zářivého vzhledu Marilyn Monroe:

Zdroj: Youtube

Dvojí čištění pleti

Hned v prvním ranním kroku Laszlo instruuje Marilyn, aby při mytí čistícím mýdlem používala výhradně teplou vodu. „Používání vlažné vody byla dobrá rada, ačkoliv studená může mít také své výhody, pleti se lépe daří mimo extrémní teploty, které mohou vyvolat zánět. Optimální je vlažná voda, protože pomáhá dostatečně napěnit čisticí prostředek,” vysvětluje Dr. Barbara Sturm, přední odbornice na pleť celebrit. „Může pomoci vyrovnat povrchový kožní maz a je nejlepší pro odstranění všech nečistot nebo přebytečné mastnoty na obličeji,” dodává. V druhém kroku následovalo vydatné použití tonika, a sice až do té míry, než se vatový tamponek vyloženě přesytí. Následoval oční krém a pudr.

Marilyn Monroe předběhla TikTok

Večer se v instrukcích píše o dvojím čištění pleti. Ano, Marilyn Monroe tuto metodu používala dávno předtím, než se objevila na TikToku. Vždy dokázala předběhnout svoji dobu. Detailní pleťová kúra měla za cíl řešit jeden z jejích hlavních kožních problémů, a to byla suchá pleť. Měla také za úkol třicetkrát si postříkat pleť vlažnou vodou a na závěr studenou - je to určitá meditační praxe, která podpoří krevní oběh a dodá jí svěží lesk. Na konci se uvádí, aby nejedla žádné ořechy, čokoládu, olivy, ústřice a škeble.

Její péče měla ovšem i negativní stránky. Trpěla jistým druhem obsese, měla strach z vyrážek, takže si obličej myla i pětkrát denně. Tato posedlost samozřejmě měla za následek extrémně suchou pleť, na níž si někdy poté nanášela olivový olej, aby ji zase promastila.

Blond od hlavy až k patě

Měla svou pleť ráda alabastrovou, opalování nebylo nic pro ni. Na slunce nikdy nevycházela bez ochrany proti UV záření a s oblibou říkala: „Osobně jsem proti systému opalování, protože se ráda cítím celá blond.” Blond kštice k Marilyn neodmyslitelně patřila, ačkoliv se narodila jako brunetka. Ale kdysi jí bylo řečeno, že pokud to chce někam dotáhnout musí si odbarvit vlasy, a tak to vzala z gruntu.

Do kadeřnického křesla usedala každé tři týdny s požadavkem, že si přeje odstín ”pillow case white”, tedy jako bílý povlak na polštář. Jejím idolem byla herečka Jean Harlow, o níž je známo, že měla vlasy tak zničené odbarvováním, že jí začaly ještě před smrtí v pouhých 26 letech vypadávat. Přesto ženy chtěly vypadat jako ona a Marilyn Monroe byla jednou z nich. V mezičase, aby si vlasy nemusela příliš mýt, protože by to mohlo ovlivnit jejich barvu, používala dětský pudr coby provizorní suchý šampon. Aplikovala jej každé dva dny.

Do postele v Chanelu

Do postele místo pyžama nosila proslulý parfém Chanel no.5, dokonce si jím prý voněla vodu do koupele. Ledovou koupelí si udržovala pevnou pokožku, stejně tak si dopřávala horké koupele, aby pleť zvláčnila. „Marilyn mi řekla: Každé ráno si natřu celé tělo vazelínou a pak si dám tříhodinovou horkou koupel. Moje pleť pak září,” prozradila jednou herečka Renée Taylor. Kdo má tolik času na koupání? Očividně Marilyn ano.

Marilyn Monroe ”sleepy eyes”

Americká blondýnka oplývala plnými křivkami, které umocňoval její charakteristický vzhled očí. Líčila si je tak, že její pohled působil ospale a smyslně zároveň, proto se tomuto stylu říkalo ”sleepy eyes”. Tvořil jej tmavší stín v záhybu víčka, oční linka a husté řasy. Zvláštní je, že ty si zkracovala na polovinu, dosáhla tím objemu a dokonalého tvaru očí zároveň. Rovněž byl zvláštní její zvyk nanášet pod make-up vazelínu nebo hutný krém, aby docílila šťavnatého lesku na kameře. Je také známo, že tvářenku používala prozíravě i ke konturování nosu.

Makala na pevném poprsí

Marilyn Monroe nebyla zrovna sportovní typ, který by makal na svojí postavě. Je trochu i paradox, že ji dodnes právě za tu uctíváme, ale už nevidíme, že neměla žádný pekáč buchet, měla spodní bříško, které my ženy na sobě tolik nenávidíme. Nicméně se soustředila alespoň na pevné poprsí a každé ráno v poloze na zádech zvedala dvě pětikilové činky, dokud se neunavila.

Zdroj: iGlanc.cz, Medium, Bustle

Související články