Jak vybrat odličovač

Produktů, které můžeme použít na odličování jemného očního okolí, je k mání hned několik. Někomu vyhovují odličovací mléka, oleje, balzámy nebo gely, jinému micelární voda. Já patřím k těm, co volí hydrofilní oleje. Oči si líčím poměrně dost, denně používám řasenku a hodně často i oční stíny. U hydrofilních olejů vnímám, že si skvěle poradí i s voděodolnými líčidly. Ačkoliv nosím kontaktní čočky a mám celkem citlivé oči, tento olej mi v těsné blízkosti oka žádný problém nedělá. Pokud jste taky uživatelkou kontaktních čoček, v každém případě odličujte oči až po jejich vyjmutí. Jinak přípravky na odstranění očního make-upu můžete střídat podle potřeby a svých preferencí. Řiďte se tím, co je vám příjemné a co na vás funguje.

Zdroj: Youtube

Na vatový tampon vodu

Dobře vím, jaké to je, když člověk při odličování spěchá a zapomene na to, že příliš rychlé a intenzivní odstraňování líčidel pleti rozhodně neprospívá. Mívám to nejčastěji večer, když jsem třeba hodně unavená, chci to mít za sebou a už se vidím v peřinách. Pomáhá mi myslet na to, že nějakou rychlovkou stejně nic neuspíším, a ještě si můžu podráždit oči, o tvoření vrásek nemluvě. Takže jak na to správně? Ať už používáte jakoukoliv texturu očního odličováku, namočte nejdřív vatový tamponek trochou teplé vody a až pak na něj naneste odličovač. Mně se to osvědčilo – odličování je pak efektivnější a k pokožce šetrnější.

Jak se správně odličovat

Připravený tamponek přiložte k oku a pár vteřin čekejte. Tohle je zcela zásadní krok – odličovač bude mít čas make-up rozpustit a vám to pak půjde mnohem líp. Rozhodně nedřete oko zprava doleva cik-cak pohybem, ale jemně stáhněte make-up nejdříve směrem dolů a pak do vnitřního koutku. Pro oko je to přirozené, samo se takto čistí, když shromažďuje nečistoty právě v očním koutku. Podle množství make-upu na očích a na tamponu vše opakujte, dokud nebude obojí čisté. Možná vám dělá starosti množství odličovacích tamponků, které skončí v odpadu. Volte pak spíš ty biologicky rozložitelné, házejte je do bio odpadu nebo používejte pratelné.

Složení odličovacího produktu

Šetrnost a jemný pohyb je základním krokem citlivé péče o oční okolí, kterým můžete přispět k prevenci vzniku předčasných vrásek i k tomu, aby vaše řasy byly pevné, kvalitní a nepadaly vám. Není od věci mrknout i na složení odličovacího produktu. Přece jen přichází do těsného kontaktu s očním okolím a řasami víc než třeba oční krém, takže přemýšlet o tom, čím si oči odličujete, není zbytečnost. Například aktivní látky jako kyselina hyaluronová nebo antioxidanty vaše pokožka i řasy rozhodně ocení, protože jí nabízejí kromě sundání make-upu i péči navíc.

Micelární voda ANO nebo NE?

Byly doby, kdy jsem si oči odličovala výhradně micelární vodou, přišla mi nejefektivnější. A ona taky je, ale moc se neví, že když ji aplikujete, je třeba ji ještě opláchnout vodou nebo přetřít pleť tamponem s tonikem – v případě očí bych sázela spíš na tu vodu. Proč oplachovat? Micelárky obsahují micely, látky, které na sebe vážou nečistoty podobně jako se váže mastnota na jar na nádobí. Micelární voda je vlastně jemný roztok tenzidů, které se používají i do uklízecí drogerie. Její dlouhodobé používání bez oplachu může způsobit vyrážky, alergie, a navíc zvýšit citlivost vaší pleti. A co do efektivity jsou rozhodně velmi výkonné a funkční. Na závěr každého odlíčení očí nezapomeňte ošetřit oční okolí, buď nějakým výživnějším pleťovým krémem, nebo přímo tím očním.

Sérum, které funguje

V poslední době je trh s kosmetikou přímo zaplaven nejrůznějšími séry, která slibují zvýšení hustoty řas, a dokonce lákají své spotřebitelky na to, že jim díky nim narostou úplně nové chloupky. Pravda je taková, že někomu séra fungují a někomu ne. Proč? Stejně jako vlasy, obočí a ochlupení i řasy vyrůstají z takzvaných folikulů a procházejí několika růstovými cykly. Během hlavní fáze cyklu chloupek aktivně roste do délky a sílí. V porovnání s vlasy má ale obočí kratší růstovou fázi, která trvá přibližně 1–2 měsíce. V přechodovém cyklu folikul přestává chloupek vyživovat, ten pak slábne a postupně přestává růst. Celý tento cyklus uzavírá klidová fáze nastávající ve chvíli, kdy chloupek vypadne a folikul se začne připravovat na růst nového chloupku. Růst řas tedy záleží hodně na tom, v jaké fázi se jednotlivé chloupky nacházejí. Pokud jste ani po měsíci používání séra nezaznamenala efekt, může to být z důvodů výše popsaných a výsledky se mohou objevit třeba až za tři měsíce. Dejte tomu čas.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis Glanc, Monika Grafková - redaktorka s dlouholetou praxí v oblasti zdraví a krása

Související články