Povislá oční víčka mohou být důsledkem stárnutí, genetiky nebo dokonce špatného životního stylu. Chcete vypadat svěže, aniž byste museli podstupovat invazivní zákroky? Kromě používání SPF, méně opalování a důkladné hydratace zvenku i zevnitř, patří mezi účinné a přirozené metody stále populárnější face jóga. Výsledky propagátorek tohoto cvičení obličeje jsou neuvěřitelné – všechny vypadají minimálně o 10 let mladší.

Co je face jóga?

Face jóga je soubor cvičení zaměřených na posílení svalů obličeje. Stejně jako cvičení těla, i obličejové svaly potřebují trénink, aby zůstaly pevné a pružné. Face jóga kombinuje prvky tradiční jógy s cílenými cviky na obličej, což vede k přirozenému liftingu a omlazení. Už v roce 2014 Meghan Markle doporučila přidat obličejovou jógu do rutiny péče o pleť: "Přísahám, že to funguje, i když si možná připadáte hloupě. Ve dnech, kdy ji dělám, jsou mé lícní kosti a linie čelisti mnohem plastičtější," řekla v rozhovoru.

Připravte se

A protože právě povislá oční víčka jsou často výsledkem oslabení svalů kolem očí, může vám pomoci. Stačí se zaměřit na posílení a prokrvení právě těchto svalů. Než začnete s cvičením, najděte si klidné a pohodlné místo, kde nebudete rušeni. Můžete sedět nebo stát, podle toho, co vám vyhovuje více. Důležité je, abyste se cítili uvolněně a soustředěně. Před zahájením cvičení svaly obličeje zahřejte. Jak? Jemně si promasírujte tváře, čelo a oblast kolem očí. Můžete použít kruhové pohyby prstů, aby se zvýšil průtok krve a připravili jste tak svaly na práci, která je čeká.

Jak zvednout obočí

Pro tento cvik položte ukazováčky pod obočí a jemně tlačte nahoru. Při současném tlaku se snažte obočí stáhnout dolů a oči otevřít co nejvíce. Držte tuto pozici po dobu 10 sekund a opakujte 10krát. Cvičení pomáhá posílit svaly nad očima a zvednout obočí, což může mít liftingový efekt na celou oblast kolem očí.

Vytahování víček

Položte ukazováčky na vnější koutky očí a jemně táhněte směrem k spánkům. Současně se snažte koukat směrem dolů. Držte po dobu 5 sekund a poté uvolněte. Opakujte 10krát. Tento cvik pomáhá zpevnit a vytvarovat vnější část očních víček, což může přispět k jejich mladistvějšímu vzhledu. Tento cvik skvěle předvádí ve svém videu i herečka a moderátorka Marta Dřímal Ondráčková, která má na svém YouTube kanálu několik videí zaměřených právě na posilování obličeje. A jestli chcete znát ještě speciální trik na to, jak správně nanášet oční krém podle Simony Rydlové, která patří mezi největší propagátorky obličejové jógy u nás, mrkněte na toto video.

Zdroj: Youtube

Dýchejte a pozor na stres

Klíčem k úspěchu je jednoznačně pravidelnost. Pro dosažení nejlepších výsledků cvičte face jógu denně, třeba večer při vaší skin care rutině. Na jednoduchý cvik podle Marty vám ale bude stačit zhruba dvě minuty. Zároveň ale nezapomínejte udržovat pleť hydratovanou pomocí kvalitních hydratačních krémů a dostatečným pitným režimem. Soustřeďte se také na hluboké dýchání a relaxaci, protože stres může negativně ovlivnit svaly obličeje. Výsledky se nedostaví přes noc, buďte trpěliví a vytrvalí.

Studie potvrzují

Cvičením na obličej se dosud zabývala pouze jedna recenzovaná studie, publikovaná v časopise Jama Dermatology v roce 2018. Ve studii 27 žen ve věku 40 až 65 let přijalo denní režim 32 obličejových cviků po dobu osmi týdnů; po dobu jedenácti týdnů poté změnily rozvrh na cvičení jednou za dva dny. Vědci zkoumali slepé hodnocení vyfotografovaných výsledků, které podle studie ukázalo "významné zlepšení plnosti horní a dolní části tváří". Snad ještě povzbudivější je, že samotní účastníci byli velmi spokojeni a zaznamenali "významné zlepšení 18 z 20 rysů obličeje".

Zdroj: iGlanc.cz, Faceyogamethod.com, Allure.com

Související články