SPF

Není nic komičtějšího, než po prvním dnu na festivalu pozorovat všechny ty spálené obličeje a ramena. Protože se všichni zapomněli pořádně namazat (zvenčí). Ochrana před sluncem je na festivalu naprosto nezbytná. Počítejte s tím, že budete vystavená paprskům celý den, takže použijte bez obav faktor 50. Nepoužívejte stejný krém na tělo i obličej, na obličej potřebujete co nejlehčí opalovák, který příliš neucpává póry a nemastí.

Pomůže i klobouk, který vám dodá boho šmrnc, ochrání hlavu před sluncem v nejhorších hodinách a skryje veškeré nedostatky snížené hygieny.

Festivalový make-up

Líčení musí vydržet zkoušku ohněm. Odolat prachu, pocení, tanci a vlastně i dešti. Musí být připravené na všechno a zůstat na místě od rána až do večera. Zvolte kvalitní a lehkou podkladovou bázi zároveň a fixační pudr. Když vám to kvalita vaší pleti dovolí, místo hutného make-upu použijte tónovaný hydratační krém nebo BB Cream. Řasenka a linky by měly být voděodolné, pro případ, že najednou sprchne nebo se v davu při čekání na oblíbenou kapelu rozhodnete polít vodou.

Festivaly jsou také ideální místo na rozjasňovače (ty mimochodem dobře maskují nedostatek spánku a alkohol) a třpytky! Líčení má být zábavné, hravé a o experimentech. Kdy jindy si nalepit na obličej všechny ty kamínky, které schováváte doma na dně krabice pro vhodnou příležitost.

Jednoduché odlíčení

Odličování musí být naopak hlavně rychlé, jednoduché a efektivní. Rutinu o deseti krocích si nechte na doma. Tady budete ráda, když najdete aspoň tekoucí vodu. Odličovací ubrousky nejsou na denní užívání vhodné, ale na festival jsou ”díky bohu za ně”. Ideálně by měly být z bavlny, na citlivou pleť a bez parfemace.

Jestli normálně nepoužíváte micelární vodu, tady přijde vhod, takže vám stačí nějaké malé cestovní balení. Aspoň trochu nahradí čistou vodu, pleť osvěží, vyčistí a hydratuje.

Ostatní kosmetiky si sbalte co nejméně a zbytečně nezatěžujte obličej víc, než je potřeba. Větší službu ale udělá pětiminutová masáž obličeje - důkladně umytýma rukama - abyste stimulovala krevní oběh a získala zpět trochu ze své předvíkendové krásy.

A nezapomeň na hydrataci

Proti úpalu i kocovině. V dobré náladě a s každou další rundou je snadné zapomínat na vodu, ale jestli se nechcete každé ráno budit oteklá a vysušená, s vodou nešetřete. Možná máte tendence ji omezovat i kvůli tomu, ať nemusíte tak často na festivalové záchody (noční můra každé ženy). To je bohužel daň za radost, ale doba jde dopředu. Lidé si chtějí důstojně odskočit i na hudebním fesťáku, proto někde už bývají dostupné i mobilní splachovací toalety, se zrcátkem, mýdlem a umyvadlem. Aleluja! Sice za ně zaplatíte, ale za ten komfort jsou to dobře utracené peníze.

A mezi koncerty? V batůžku nebo ledvince mějte po ruce vodu ve spreji. Až se budete tísnit při čekání na oblíbenou kapelu v davu lidí, bude mít taková lahvička cenu zlata.

Záchrana před ”bad hair day”

Udržet vlasy na festivalu krásné bývá taky oříšek. Většinou jste už po prvním dnu zralá na další mytí. Takže suchý šampon = must have. Udrží vlasy svěží, čisté a voňavé. Přesně to potřebujete, abyste měla koho oslňovat.

Čím dál populárnější jsou copánky. Z vlastních vlasů nebo doplněné o barevný kanekalon. Je to stejné jako se třpytkami, kdy jindy si takovou parádu dopřát než o hudebním víkendu. Na mnoha festivalech už s tím počítají předem a najdete tu přímo copánkové stánky. Jménem všech dívek, které kdy na festivalu řešily mastné, krepaté a neuspořádané vlasy děkuji tomu, koho to konečně napadlo.

TIP: I na copánkách bude několik nocí ve stanu znát. Jestli je festival od pátku do neděle, doporučuju první den absolvovat s účesem, který si přivezete ještě z domu. Na druhý den copánky a v neděli už nějaký ten uvolněný vlásek nikdo řešit nebude.

Pryč s kocovinou

Na festivalu se často kocovině nevyhnete, někdo ji dokonce rovnou přepije další, a nadměrná konzumace alkoholu se na kráse rozhodně podepíše. Jako první pomoc s sebou mějte lék na kocovinu, vyprošťovák, který obsahuje vitaminy a minerály, které vás znovu postaví na nohy a zachrání, co se ještě zachránit dá.

Dodržujte všechna tato doporučení a tipy v péči o zevnějšek a je pravděpodobné, že se vrátíte téměř stejně okouzlující, jako když jste přijela.

Zdroj: iGlanc.cz, Rejuvenated

Související články