Mastnější je lepší

Chladné počasí může být drsné, zbavuje pleť vlhkosti a zanechává ji vyprahlou. Čím víc se teploty blíží nule, tím mastnější a hutnější krém potřebujete, například s obsahem bambuckého másla, na pokožce vytvoří ochrannou bariéru, případně můžete rovnou sáhnout po pleťovém oleji. Ten v pleti perfektně uzamkne vlhkost a to potřebujete obzvlášť, když čelíte zimě a větru. Nezapomeňte si namazat rty, i ty potřebují ochránit před mrazem.

Opalovací krém

Mysleli jste si, že přes zimu dáme pokoj s SPF? Omyl. Používání opalovacího krému není ryze letní záležitost. Zejména až napadne sníh, mohou odlesky od bílé pokrývky pokožce uškodit. Samozřejmě to v zimě nemusíte tak prožívat jako v létě, ale sluníčko je pořád jedno a to stejné.

Peeling s mírou

Exfoliace pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a podporuje tak zdravou a zářivou pleť. Jenže v zimních měsících byste to s ní přehánět neměli, nadměrná exfoliace může z pleti odstranit přirozené oleje a zanechat ji obnaženou, zranitelnou. Zkuste peeling omezit na jedenkrát týdně, abyste zachovali přirozenou kožní bariéru.

Zvlhčujte

Už jste začali topit? Topení udržuje naše domovy v teple, ale také vysušuje vzduch a zhoršuje tím pádem i vysušování pokožky. Jestli v chladných měsících trpíte na suchou a šupinatou pleť, může vám prospět domácí zvlhčovač.

Teplá, ne horká sprcha

Horká sprcha vás sice zahřeje, ale i když zní jako dobrý nápad poté, co se vrátíte promrzlí z procházky, rozmyslete si to. Příliš horká voda narušuje kožní bariéru a to - vy už víte - vede k jejímu vysušení. Vlažná voda je k pokožce o poznání šetrnější a pomáhá jí vlhkost udržovat. Aspoň se po teplé sprše se hned namažte.

Hydratujte zevnitř

Hydratace není jen o tom, co si namažete na kůži, mělo by k ní docházet hlavně zevnitř. Jak skončí vedra, jde to s naším pitným režimem většinou z kopce, jednoduše nemáme takovou žízeň. Ale co takhle pořádný domácí vývar? Polévka je skvělý způsob, jak dostat do těla tekutiny a živiny, a masový vývar navíc obsahuje i ten nejlepší kolagen, který můžete svojí pleti dopřát.

Šetrné produkty

V zimě se často nevyhneme podrážděné a vysušené pleti, začervenání. Ulehčíte jí, když ji nebudete zatěžovat ”komplikovanými” krémy. Sáhněte spíš po jemných čisticích prostředcích a produktech péče o pleť, pokud možno bez parfemace a určitě bez alkoholu.

Zdroj: iGlanc.cz, Intermountain Health, UCI Health, Skin MD

Související články