Ledová terapie

Kostky ledu mohou být skvělým způsobem, jak okamžitě probudit a osvěžit pleť. Opláchněte si obličej tou nejstudenější vodu, která vám teče z kohoutku, osušte se a pak si vezměte do každé ruky jednu kostku. Jemně si jimi přejíždějte po tváři a lehce ji masírujte. Tenhle jednoduchý krok vám jednak pomůže zúžit póry a zmenšit otoky, tak vás definitivně probudí a osvěží a to nejen při vysokých teplotách, ale po celý rok. Účinek téhle ledové procedúry můžete ještě skvěle “vytunit” tím, že  si do kostek zamrazíte silný bylinkový čaj nebo směs zeleného čaje a růžové vody. 

Zdroj: Youtube

Dejte pleti napít

Unavená pokožka potřebuje nutně vzpruhu v podobě pořádné dávky hydratace. Tady se o své místo hlásí hydratační esence, kterou ne každý zná, nicméně je dobré se s ní seznámit nejen z důvodu ranního refreshe, ale i proto, že znatelně vylepší hydrataci vaší pleti. Po ranním čištění (platí bez výjimky pro všechny, i když se nelíčíte) si esenci ve formě spreje nebo s kapátkem (na etiketě mívá napsáno mist nebo essence) naneste přímo na pleť, ne na vatový tamponek, to by byla škoda. Aplikujte ji prsty nebo přikládáním dlaněmi na pleť a až pak pokračujte se svou ranní rutinou (sérum, krém, olej…). Vyberte si takové esence, které jsou bohaté na hydratační složky, jako je např. kyselina hyaluronová a antioxidanty.

Instantní rozzáření

Rozjasňovače jsou skvělým pomocníkem nejen ve chvíli, kdy pleti přirozený jas chybí, ale i tehdy, když chceme zářit o něco víc než jindy. Jsou k mání v různých formách - v podobě dávkovacího pera se štětečkem, který usnadňuje aplikaci např. kolem očí (nezapomeňte trochu produktu ťuknout i na vnitřní koutky), nebo v krémovém provedení - to nanášejte štětcem nebo prsty (dobře umytými), případně jako pudr - tady je ideální aplikace štětcem. Kam s rozjasňovačem? Na jablíčka (vrcholy lícních kostí), střed čela, hranu nosu, nad horní ret a na bradu. Tyto oblasti jsou přirozeně vystaveny světlu a díky rozjasňovači se vytvoří iluze zdravě zářící pleti. Vyberte si produkt s jemným zlatavým nebo růžovým tónem, který bude přirozeně ladit s vaší pletí - růžový na studený podtón , zlatavý na olivový odstín.  

Zdroj: časopis Glanc, Monika Grafková - redaktorka s dlouholetou praxí v oboru zdraví a krása

Související články