Dnes o svou pleť pečujeme jinak než naše mámy a babičky. Už víme, že nám nebude stačit dát si nakrájené plátky okurky na oči, ale ani nás z přirozeného stárnutí pleti nevytáhne krém za několik tisíc korun. Obě zmíněné varianty jsou vlastně „zadarmo“. Většinou ale platí, že to, co je jednoduché, za to nestojí nebo nefunguje. A platí to i v případě krásné pleti.

Pokud chcete mít hezkou pleť, která bude zářit, bude bez pigmentových skvrn, pupínků a vrásek a ideálně se na ni promítnou známky stárnutí až v pokročilém věku, je zapotřebí na tom pracovat s co největším úsilím už od velmi mladého věku. Kromě zdravé stravy, dostatečného pitného režimu, je potřeba používat kvalitní a vhodnou pečující kosmetiku, chránit svůj obličej před slunečním UVA a UVB zářením a jednou za čas si dopřát nějakou proceduru od odborníka – kosmetičky či dermatoložky. V posledních letech se stala také velmi populární například obličejová jóga, která přináší v některých případech opravdu neuvěřitelné výsledky. Populárním trendem je teď i třeba tejpování obličeje, které také slibuje pomoc od vrásek.

Krok navíc, co se počítá

Pokud chcete pro mladistvý vzhled udělat maximum, možná byste mohli zkusit i speciální pomůcku, která stojí na základech z čínské medicíny - gua sha. Je přirozená, efektivní a představuje další nadstavbu ve skin care rutině. Gua sha je vlastně hlaďoučký plochý kámen, který je vytvarován tak, aby dokonale spolupracoval s křivkami obličeje a umožnil tak efektivní masáž. Masáž gua sha spočívá v jemném tlaku kamenem po obličeji či těle, což stimuluje průtok krve a uvolňuje svalové napětí.

Jasnější efekt

„Účinné ošetření gua-sha dokáže vyrýsovat, zvednout a definovat kontury obličeje,“ vysvětluje Jaclyn Palmieriová, ředitelka estetické péče. Pokud budete konzistentní a dopřejete si takovou masáž každý den, výsledky uvidíte velmi brzy. Nicole Ruthová, certifikovaná dermatoložka potvrzuje, že zvýšený  krevní oběh dodává buňkám pokožky důležité živiny a kyslík, což má za následek jasnější a zářivější vzhled. „Stimulováním tvorby kolagenu může používání gua-sha časem pomoci zjemnit vzhled jemných linek a vrásek,“ dodává Nicole.

Vytáhne z kosmetiky maximum

Gua sha také maximalizuje účinky vašich kosmetických produktů, protože podporuje jejich hlubší pronikání do pokožky. Tato technika zajišťuje, že krémy a obličejové oleje jsou rovnoměrně rozloženy po celé ploše pleti, což snižuje jejich zbytečné plýtvání. Pokud vás trápí otoky obličeje, zejména pod očima nebo na bradě, může masáž gua sha poskytnout úlevu, protože funguje na podobném principu jako lymfatické drenáže. Tato technika jednoduše pomáhá odstranit nadbytečnou tekutinu z těla a jemně tvaruje obličejové kontury. Profesionální lymfodrenážní masáž obličeje nabízí výrazné výsledky v redukci otoků a napětí, ale zaplatíte si za ni – a navíc také vyžaduje několik sezení.

A ještě ušetříte

Domácí použití gua sha představuje tak cenově dostupnější alternativu, která může přinést srovnatelné výsledky, obzvlášť pokud budete pečlivá a zařadíte ji do své rutiny každý den. Nepočítejte s tím, že se zbavíte dvojité brady nebo váčků pod očima po pár použitích. Tyto problémy jsou většinou způsobeny tukem nebo strukturou kostí, nicméně pravidelnou masáží můžete vzhled své brady i čelistní linie výrazně zlepšit, pokud za těmito otoky stojí nahromaděné tekutiny.

Jak používat gua shu?

  1. Na pleť naneste váš oblíbený obličejový olej. Gua sha kámen přiložte k pleti a jemným tahem postupujte od spodní části krku nahoru až pod ucho. Opakujte 3 až 5krát.
  2. Potom z brady klouzejte okrajem gua shy podél linie čelisti směrem k uchu. Opakujte 3 až 5krát. Poté od obočí směrem nahoru až k linii vlasů pokryjte každou oblast 3 až 5krát.
  3. To samé opakujte i na druhé straně obličeje.
  4. Až budete mít hotovo, vezměte boční stranu gua sha a obkreslete linii vlasů od horní části čela až za ucho a postupujte od místa pod uchem dolů po straně krku až tam, kde vám to bude příjemné. Opakujte 3 až 5krát.

Zdroj: iGlanc.cz, Glamour.com, WGN News

Související články