Maska pro nás znamená hloubkovou regeneraci. Něco mnohem intenzivnějšího než krém i sérum. Také ji máte spojenou s relaxem? Víte dopředu, že si vyhraníte alespoň půl hodinky, kdy si na pleť aplikujete hutnou vrstvu péče a nenecháte se nikým rušit. Jen vyložíte nohy nahoru, možná si budete číst, třeba zavřete oči. Napadlo vás však někdy, že žádná maska není univerzální? Vždy je určena na specifický problém.
SOS. Jakou masku na smíšenou pleť?
Jedna vysušuje, aby se pleť neleskla, druhá čistí, když nás trápí pupínky, další naopak dodává potřebnou dávku hydratace, pokud je pokožka sušší. Například porce kolagenu nebo kyseliny hyaluronové ubírá na letech. To asi moc nepotěší zejména ty, kteří mají pleť smíšenou. Jen si představte, když se vám kolem očí budou rýsovat první vějířky. Když je promastíte, probudí se akné, jež vás také trápí. Právě to ovšem může vyřešit multimasking. Stačí aplikovat na každou část obličeje jiný druh péče.
Základem je znát svoji pokožku
Je dost možné, že bezprostředně po aplikaci masky si řeknete, že žádný problém nemáte, protože vaše pokožka bude rozzářená. Onen wow efekt, který se dostaví po intenzivní péči, je však dočasný. Pokud zvolíte špatnou kosmetiku, bude si to pleť ukládat do paměti, tedy struktur, pórů, vrstev a časem se potíž dostane na povrch. Na začátek bychom vám možná i doporučili nechat si udělat diagnostiku pleti. Minimálně kosmetička vám může poradit, jaký typ pokožky máte, s čím se potýkáte. Taktéž si lze nechat udělat analýzu s pomocí přístrojů, kdy se ukáže, jak jste na tom s hydratací, zda máte úměrně, více či méně vrásek vzhledem k vašemu věku. Podle toho byste měli aplikovat správnou péči. Tuto proceduru poskytují některé kosmetické salóny, kliniky či jiná místa, kde je krása na prvním místě.
Jak používat metodu multimasking?
Když jsme se poprvé setkali s multimaskingem, pomyslně jsme zvolali: „A jo! Vždyť nikde není psáno, že si tu jednu masku musíme naráz natřít na celou plochu obličeje.“ Když zmixujete více masek jako správný kosmetický DJ, efekt péče se znásobí. Uvidíte. Samozřejmě lépe se pracuje s přípravky krémové konzistence než například s sheet maskami, ovšem i ty se mohou dostat ke slovu. Jak začít? Teoreticky se lze inspirovat způsobem ošetření T-zóny. Právě masky na ni určené se aplikují pouze na tuto oblast, tedy čelo, nos a bradu. Také se vám vybavila scéna ze seriálu Přátelé, kdy si tuto proceduru dopřáli všichni klučičí hrdinové? Tak do toho jděte i vy. Namažte si péči do středu obličeje a kolem něj nanášejte další hýčkání, až se vaše pleť rozehraje všemi barvami. Je to jako strom, jenž se obaluje větvemi s květy, stejně tak bude vzkvétat i vaše pokožka.
Kombinace masek na pleť
Maska na mastnějších částech absorbuje maz, na tvářích by to však chtělo trochu hydratovat. Aplikujte proto péči, jež zajistí pružnost pleti. A o slovo se hlásí zbytek čela, kde se možná rýsují nějaké ty vrásky. Setřete je s pomocí anti-age masky. Trápí vás otoky pod očima? Tady přichází šance pro ony sheet masky, sáhněte po specificky střižených pro okolí pod očima. Nebo zvolte gelové plátky. A plátýnko samotné může svědčit i krku a dekoltu.
Multimasking si načasujte
Při aplikaci více masek musíte zkorigovat čas. Záleží na době působení. Některé produkty zvládnou glow efekt za 10 minut, jiné potřebují 40 minut. Proto vrstvy nanášejte od nejdelší doby působení. Tak co? Pustíte se do multimaskingu?
Glanc tip: Některé firmy už i nabízí multipack, v němž najdete několikakrokový systém masek. Podívejte se však na efekty jednotlivých přípravků, aby seděly vaší pleti. A jestli si nechcete kupovat několik velkých tub masek, mrkněte na miniaturní cestovní balení. Vyjde vás to levněji.
Zdroj: iGlanc.cz, The Independent, Beauty Crew