Bavila jste se včera večer dost? To je dobře, protože když hudba utichne, světla zhasnou a víkend skončí, jsou vzpomínky jediná záplata na to, jak hrozně se momentálně cítíte. „Ty zase vypadáš použitě,” říkám si vždycky já, zatímco mám sucho v ústech a přitom přemýšlím, že veškeré tělní tekutiny se mi uložily do oteklého obličeje, který ne a ne splasknout. S tímto návodem se ale i ta nejhorší rána stanou o něco snesitelnější.

Opakování, matka moudrosti

Jestli nemá být kocovina až takový průšvih, prvním a nejdůležitějším krokem je odlíčit se před spaním. Já vím, máte chuť zahodit boty v předsíni a obličejem rovnou plácnout do peřin, ale o to horší ranní škody budou. Takže, opakování je matka moudrosti. Odlíčit se a následně použít hydratační péči. Tělo je po požití alkoholu dehydrované, vaše pleť jakbysmet. Jestli je i tohle pro vás zatěžko, vyplatí se mít po ruce v záloze aspoň balení odličovacích ubrousků.

Led, prosím!

Co je nejlepší na oteklý obličej? Vyřešte to s chladnou hlavou. Doslova. Prostě si napusťte umyvadlo ledovou vodou a na pár vteřin do ní obličej ponořte. Osušte, zase ponořit. Takhle párkrát dokola. Nejen že vás taková ledová lázeň zaručeně probere, ale pleť se prokrví a vypne, otoky splasknou. Mimochodem skvělá náhrada za chladící masku.

Víčka jsou stále opuchlá a vy si připadáte jako Vémola po zápasu s Kinclem? Pak vám poslouží led, nachlazená lžička, gua sha, face roller, vlastně cokoliv, co dokáže chvíli udržet chlad. Krouživými pohyby pak velmi jemně masírujte oblast kolem očí. Je to nejen efektivní, ale i ohromně příjemné. Na konci zahřejte dlaně rychlým třením o sebe a přiložte si je přes celý obličej. Spojit to můžete rovnou s lymfatickou masáží obličeje, která zabere pár minut a není problém na ni najít návod na YouTube podle toho, co vám vyhovuje a jaké pomůcky máte případně k dispozici.

Chce to kyslík

Pohyb navíc je určitě to poslední, po čem toužíte, ale jestli se má vaší pleti znovu vrátit barva a svěžest, potřebujete kyslík, takže taková procházka je značka ideál. Jestli je to možné, cestou do práce to vezměte pěšky. Existují rovněž okysličující krémy, které proces návratu do lidské podoby urychlí.

Dejte si zelenou

Ne ten větrový likér, který chutná jako tekutá pasta na zuby. Dejte si zelenou zeleninu! Špenát nebo kapusta nezní jako lákavá dobrota. Chcete co největší čuňárnu, ne ”fancy” vitamíny a antioxidanty. Vaše tělo má ovšem jiný názor, a protože jste ho zhuntovala, bylo by hezké mu přilepšit. Zelené smoothie je dobrý začátek, listová zelenina v kombinaci s banánem vás nakopne živinami, hydratuje a zaplní žaludek dobrými sacharidy. Velký vyprošťovací brunch si naordinujte potom.

Zamaskujte to

Zbylé nedokonalosti vyřeší dekorativní kosmetika. Často podceňovaná je síla tvářenky, která je však nejjednodušší způsob, jak vrátit mdlé pleti život. Trochu tvářenky můžete aplikovat i na oční víčka. Ovšem nepřehánějte to s ní, pokud máte obličej zarudlý. Pak přijde vhod především dobrý korektor a make-up. Na závěr tam hoďte trochu jasu a pak už se jen modlete, aby ten den co nejrychleji skončil a vy jste se opět probudila odpočatá a vyspaná do krásy.

Zdroj: iGlanc.cz, Healthline

Související články