Pantofle na platformě se širokým páskem a sponou

Vyvýšená podešev v podobě rovné platformy je v posledních dvou letech opravdu trendy. Zdobí nejen letní modely, ale také ty určené do chladnějšího počasí. Důvodem, proč je tak populární, je možná nejdůležitější aspekt při výběru bot, pohodlí.

Je ale potřeba vědět, že jakýkoliv maskulinní typ boty i tu nejmenší nožku rázem promění v obří nevzhledné chodidlo. Postavě tak může velmi uškodit, což se týká především žen menšího vzrůstu a oblejších křivek. Krom toho, široký pásek, zdobný detail jako je nepřehlédnutelná spona, mohutný vzhled nohou, nejen chodidel, umocní.

Zdroj: Youtube

Ideální náhradou podle módní expertky jsou pantofle s uzavřenou špičkou a otevřenou patou. Jde ve své podstatě o obuv vycházející z tradičních mokasín, jen jim chybí zadní část. Takové pantofle můžete znát také pod názvem slippers neboli bačkory, které opravdu připomínají. Ač svůj boom zažily před několika lety, kdy k jejich znovuzrození zásadně přispěl módní dům Gucci, ani dnes s nimi chybu neuděláte. Kromě sofistikovaného vzhledu zjemní větší velikost nohy, snadno je sladíte s džínsy či šaty.

Lodičky s výraznými kamínky a nesouměrným podpatkem

Sandály, v jakékoliv podobě, jsou v teplých dnech nepostradatelné. Ve většině případů vnesou do vzhledu jemnost, podpoří ženský element. Některé modely jsou ovšem až přespříliš okázalé. Týká se to těch kousků, co mají přehršle třpytu. Neestetický je také průhledný podpatek podivného geometrického tvaru. Takový pár bot působí coby šperk, bohužel dosti laciný. I v tom sebedokonalejším outfitu bude jako, jak se říká, pěst na oko.

Blyštivým aplikacím se vyhýbat nemusíte, pokud je máte v oblibě. Nápadité detaily své kouzlo mají. Jen je potřeba vlastnit decentní druh obuvi. Takové jsou minimalistické sandálky s elegantním štíhlým podpatkem, užším páskem kolem oblasti prstů. Odlesky by měly být ideálně v tělové, maximálně stříbrné či zlaté barvě. Takové zdobení je vkusné, snadno se kombinuje.

Mohutné mokasíny na platformě s členitou podrážkou a zlatou sponou

Obrovský trend mokasínů s dominantní masivní track podrážkou nás provázel již v minulém roce, letos tomu nebude jinak. Jde o trendy typ bot, který je svým způsobem dosti nevzhledný. Mokasíny jsou na úkor masivní podešvi těžkopádné, budí až humpolácký dojem, postrádají ženskost.

V případě, že si s módou rozumíte, pak samozřejmě dejte této obuvi šanci. Jestli ale chcete zachovat více sofistikovanosti a dámského glancu, klasické kožené mokasíny (loafers) se slabou podrážkou budou sázkou na jistotu. Nic nezkazíte univerzální nude neboli tělovou barvu, která nebudí pozornost, takže dá vyniknout zbývajícím kouskům v kreaci.

Robustní kotníkové boty

Další model bot, ve kterém vás rozhodně nikdo nepřehlédne, ne vždy ale v dobrém slova smyslu, jsou "těžké" kotníkové boty. Moderní verze Chelsea boots patří k top hitům podzimního a zimního období již několik sezón. Jedná se o poměrně zajímavý design zaručující díky zvýšené podešvi pohodlí, jenže zároveň s sebou nese mnoho negativ. Nepodporuje ženskost ve své podstatě, některé délky škodí tělesným křivkám, zkracují nohy, přidávají na objemu. Dovolit si je mohou primárně majitelky štíhlých nohou.

Vhodnější variantou k podnícení elegantního vzhledu jsou modely obdobného designu, jen s minimalistickou podrážkou. Pokud vám nevadí podpatky, pak vybírejte ze sexy modelů se štíhlým jehlovým podpatkem, zúženou špičkou, střihem končící pár centimetrů nad kotníkem. Jedná se o protiklad Chelsea boots, který je zatraceně rafinovaný, nositelce dodá na sebevědomém vzezření. Velmi smyslně pak vypadají modely s ponožkovým efektem, které dolní polovinu siluety příjemně zjemní. Pro jistější krok a komfort se ještě nabízí alternativa s blokovým tedy širším podpatkem.

Páskové sandálky na podpatku

Sandály na podpatku, kde prim hraje přehršle pásků zdobící nárt, patří mezi ženami k jedné z nejvíce oblíbených společenských variant obuvi. Ve své podstatě nejde o nikterak chybnou volbu. Na škodu je mnohdy předimenzované množství pásků, zejména jejich barva. Černé pásky obepínající světlou kůži ze všech možných směrů působí ve výsledku zmateně, v kombinaci s krátkou sukní nohy navíc zbytečně zkracují.

Odlehčené modely s méně pásky budou lepším tahem. Důraz by měl být hlavně na samotnou botu, zdali koresponduje s výškou nártu. Některé dámy podceňují tvar své nohy, následně mezi jednotlivými pásky vystupuje pokožka, tvoří se úsměvné bochánky, co okolí vykouzlí úsměv na rtech, dotyčné dámě ale kýžený efekt nepřinesou.

Sandály gladiátorského typu

Obuv s bohatou historií, to jsou "gladiátorky". Velmi specifické obutí milují hlavně v jižnějších dovolenkových destinacích. "Gladiátorky" mohou mít nespočet podob. Ve svém jádru ovšem vždy nesou přehršle zdobných prvků, což je právě ten důvod, proč jsou tak komplikované, často považované za prvoplánový počin. Je pravdou, že některé modely "gladiátorek" zkracují a rozšiřují figuru, nehodí se pro jisté proporce. Nesmíme opomenout ani nelehkou kombinovatelnost, s níž si mnoho žen opravdu neví rady. Při výběru "gladiátorek" je tak potřeba dostatečné sebereflexe.

Must have každého dámského botníku jsou jednoznačně lodičky se zúženou špičkou, tenkým podpatkem, prostého až fádního vzhledu. Univerzální obutí perfektně nahradí nejen sandálky připomínající obuv bojovníka. Elegance mají na rozdávání, hodí se tedy do zaměstnání, na romantickou schůzku, společenské události.

Jestli toužíte po sandálech bez podpatku, držte se známého, leč pravdivého hesla - méně je více. Porozhlédněte se po takovém designu nepoutajícího pozornost na metry daleko. To platí především pro ty dámy, co se nepyšní hezky klenutými nohami. Důraz by v tomto případě měl být kladen na jinou partii těla.

Objemné pantofle bez podpatku

Jsou rychle nazouvací pantofle či žabky vaší oblíbenou obuví? V pořádku, chápeme, i my je máme rády, přesto se vyhněte těm s mohutným objemem. Takové boty obvykle zdobí měkké široké pásky často smotané do nejrůznějších tlustých uzlů. Ano, mají nápad, patří k hitům dneška, jenže zbytečně rozšiřují chodidlo. Absence podpatku také nepřidá na atraktivitě celku.

Mnohem lepší náhradou budou ploché pantofle jednoduchého designu. Zářným příkladem jsou ty, blízce připomínající model, který proslavila luxusní módní značka Hermés. Nepatří zrovna k levné záležitosti, při pohledu na jejich cenu by se mnohým zamotala hlava, vkusné modely lze pořídit i mnohem, mnohem, mnohem levněji. Minimalistické pantofle na noze pěkně sedí, na oko ji zeštíhlí, mohou je nosit ženy útlé či plus size křivek, hodí se také pro slavnostnější příležitosti, a hlavně, což je důležité, nepostrádají tolik žádoucí komfort.

Transparentní modely

Průhledné modely bot byly ještě nedávno velkým hitem. Nosilo je i nespočet slavných jmen, například Kim Kardashian. Pravdou je, že mají několik plusových bodů, poměrně značnou diskrétnost, díky které vynikne jakákoliv kreace, současně také prodlužují nohu. Jejich největší nevýhodou je PVC materiál, který ze zdánlivě povedeného modelu dělá spíše lacinou záležitost. Na úkor nevhodnému materiálu postrádají jakýkoliv komfort, s puchýři musíte počítat, nohu zbytečně deformují, vzdušnější verze mohou zapříčinit poměrně nesympatický odér.

Opakování je matka moudrosti, takže znovu si připomeneme, že s obuví v jednoduchém designu, nelze šlápnout vedle. Žádné třpytivé detaily, přehnané pásky, šílené tvary podpatků, zkrátka čistota, v tom tkví kouzlo úspěchu. Jen pamatujte, že všechny boty s páskem kolem kotníku ubírají centimetry dolní polovině těla, poutají pohledy. Nehodí se tak pro majitelky silnějších nohou, především lýtek.

Polobotky v pánském stylu

Obutí ve stylu Charlieho Chaplina je paradoxně, i skrze čisté linie, výstřednějšího rázu. Polobotky v pánském stylu jsou pomyslným módním oříškem. Jen hrstka žen umí toto obuti vkusně uchopit, stejně jako u výše zmíněných mokasínů s track podešví. Zakomponovat takové boty vkusně coby elegantní doplněk outfitu, to chce fištróna. Jedná se totiž o model bot, co dvakrát, ani jednou, sexy rozhodně není. Obdobné polobotky totiž pohřbí veškerou ženskost nositelky.

Řešení je snadné. Nebojte, nemusíte sáhnout po obutí na vysokém podpatku. Takové polobotky skvěle nahradí klasické balerínky. Ty jsou stejně pohodlné, výrazně slušivější, rozumí si s většinou módních stylů. Ač v našich končinách mají neatraktivní vizitku, balerínky patří k tradiční obuvi.

Špičaté “baleríny” s plochou podrážkou a otevřenou patou

Zcela plochá podrážka bez jakéhokoliv vyvýšení, se může jevit jako ideální volba pro komfortní chůzi, jenže po zdravotní stránce to až taková výhra není. Trpí především chodidla. Po celém dni vás tak zřejmě nožky odmění ne zcela příjemným způsobem. Je tedy dobré vybírat takové modely, co mají podpatek aspoň pár milimetrů.

Zpět k samotným balerínám. Expertkou zmiňované baleríny se zúženou špičkou a otevřenou patou nevnímáme coby zásadní přešlap proti trendům. Naopak. Takové modely bot totiž působí elegantně, opticky navíc napomáhají postavě, především pak dolní polovině těla, kterou na oko prodlouží. Otevřená zadní část bot může upoutat pozornost okolí. Jakmile tady paty mají nějaké neduhy, zrohovatělou pokožku, otlaky, o velké parádě nemůže být ani řeč.

Nahradit výše popsaný design balerín, tedy těch se zúženou přední částí, je možné klasikou, tedy modelem uzavřeného designu s kulatou přední částí. Jak už bylo zmíněno výše, tento počin v ČR nemá úplně zcela pozitivní odezvu. Pokud však nahlédneme za hranice naší země, světově proslulé značky, jako je například Chanel, právě tento typ obutí nabízí coby nadčasovou stálici, která je u zákaznic velmi populární.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články