Stále více se můžeme zamýšlet nad tím, proč se snažíme očistit sebemenší skvrnku na oděvu, proč máme tendence drhnout fleky z gumové podrážky bílé tenisky, když je vše vlastně trendy. Brandy jako Balenciaga nebo Converse na nás valí linie bot, jež vypadají značně ošoupaně. A v šatníku se této devastaci dostává džínům.

Zdroj: Youtube

Trendy džíny - díry, bláto i moč

Roztrhané džíny se cyklicky vrací do módy už odnepaměti. Stopa poničení se však objevuje i v jiné formě. Pamatujete například na Madonnino miléniové období, kdy s albem Music přijala image kovbojky a jí nesměly chybět džíny jakoby potřísněné blátem? Tato fashion přetrvává dodnes. Sexy Jennifer Lopez se hrdě prochází ulicemi New Yorku v denimových kalhotách, za které by vám babička vyčinila, protože působí, jako kdybyste koleny sjeli antukový povrch. I když takto skutečně poničené džíny bychom si nevzali, dílo od designérů oblékáme rádi. A nekončí to pouze u efektu vnějšího poničení.

Počůrané džíny? Wet Pants Denim jsou hot jako Ronaldo

Začalo to plíživě již před třemi lety, kdy na módní trh opanovaly kalhoty značky Wet Pants Denim. Klasické džíny, které snad v lepším případě napovídají, že se vám do klína vylil nápoj, v horším si na vás budou ukazovat, že máte urologické potíže. Terčem posměchu se však nestanete v módně edukované společnosti, protože ta ví, že z původně zamyšleného virálu se stal trend. Když firma uvedla na trh kalhoty za necelé 2000 korun, nejspíš šlo pouze o bizár, který měl upoutat pozornost na značku jako takovou. V koláži byly kalhoty dokonce „navlečeny“ na postavu slavného fotbalisty Ronalda. Jenže naše přítomnost je o pár let později a „počůrané“ džíny tu jsou stále s námi.

Adam Mišík a jeho džíny

Na tuto denimovou mánii reagoval i zpěvák Adam Mišík, který naoko představil svůj merch, denimovou kolekci potřísněných džín. V reelsu láká na nejpřírodnější materiály a uvolnění. Jeho video je však vtípkem, ovšem našla se spousta takových, kteří myšlence uvěřili. Třeba Adam svůj merch k připravovanému koncertu ve Fóru Karlín přehodnotí.  

Trend homeless zabírá

Kalhoty si tak překvapivě žijí svým životem, patrně za to může právě trendovost tzv. homeless, tedy ošoupaných a vytahaných outfitů, v nichž si libují slavné hvězdy jako například Justin Bieber. Ti se snaží být zachumlaní a nenápadní, lidé pak podle paparazzi fotek své idoly ale kopírují. Takže homeless kousky se stávají hitem. Původní produkt Wet Pants Denim za necelé 2000 korun dnes přetransformovala do své kolekce značka JORDANLUCA, která kalhoty však prodává už za desetinásobek. Přesto se denimové kalhoty vyprodávají. Plísňáky už jsou tedy málo. Když si to však vezmeme z praktického pohledu, jsou wet jeans vlastně vymakané. Vždyť kolikrát se vám v klubu stane, že se vy polijete nebo vám někdo zvrhne sklenku do klína? Už nebudete muset upalovat na toalety a čarovat tam s ubrousky nebo vysoušečem. 

Oblékli byste si „počůrané“ džíny?

info Hlasování bylo ukončeno.
Nikdy! I móda má své hranice. 94 %
Proč ne? Provokace, to je moje! 3 %
Záleží, jak by vypadaly celkově. Kdyby mi slušely, klidně. 3 %
Hlasovalo: 1952

Zdroj: iGlanc.cz, VICE, Cat Country, CNET

Související články