Žena mnoha tváří

Victoria Adams byla členkou legendární dívčí skupiny Spice Girls, která byla založena roku 1994. Již od samotného startu slavila pětice rebelek až neskutečné úspěchy. Jde o jednu z vůbec nejúspěšnějších skupin 90. let 20. století. Hity britského seskupení lze slyšet dnes sice již jen výjimečně, nicméně spousta z nás nevydrží při poslechu “spajsek” sedět v klidu na židli.

Geri Halliwell, Emmě Bunton, Mel C, Mel B, Victorii Adams se dařilo celé čtyři roky bourat hudební hitparády po celém světě. Nastal tedy doslova šok, když skupinu v roce 1998 opustila Geri Halliwell, protože se rozhodla pro sólovou dráhu. Zbývající čtveřice nepokračovala. Songem „Goodbye“ se zbytek sestavy rozloučil s fanoušky. Nebylo to ovšem jen kvůli odchodu jedné z členek. Dalším důvodem bylo i těhotenství Posh Spice.

Zdroj: Youtube

Posh Spice, tak zněla přezdívka pro Victorii Adams později známou jako Beckham. Když si v roce 1999 brala sexy brunetka jednu z největších fotbalových hvězd, mělo se za to, že se stane Victorie "pouze" manželkou a matkou, bude si užívat luxusního života. Posh ovšem všem pořádně vytřela zrak svou ambicióznosti a dravostí. Ze zpěvačky se totiž stala proslulou módní ikonou a návrhářkou.

Módní ruleta

Vytříbený styl, ten Victoria Beckham měla vždy. Společně s manželem, mimochodem velkým fešákem, se i v současnosti řadí mezi ty vůbec nejlépe oblékané páry, ale i jednotlivce. A jelikož byla Victorii móda vždy blízká, rozhodla se pro odvážný krok. V roce 2008 světlo světa spatřila zbrusu nová oděvní značka nesoucí zvučné jméno Victoria Beckham.

Záludný textilní průmysl přivítal módního nováčka až překvapivě kladně. Samozřejmě někteří připisovali zdar slavnému jménu a slušnému finančnímu zázemí. Nicméně o 15 let později je již značka Victoria Beckham uznávanou módní stálicí. Dalo by se říci, že jde o jeden z hlasů, který se výrazným způsobem zasazuje o to, jaké trendy budou nadcházejícím sezónám ve světě krásy vévodit.

Co ta změna? Že by trable v ráji?

Ač se v našich končinách pomalu přípravujeme na příchod jara, módní velikáni postupně vytahují z rukávu oděvní esa pro další (pod)zimní sezónu. Victoria Beckham nesmí zůstat pozadu. Před pár dny tak s pompu představila své nejnovější počiny. Nechyběl zástup obdivovatelů a podporovatelů návrhářky v čele s manželem Davidem a jejich dětmi.

Nová oděvní řada VB pro sezónu podzim/zima 2024 se oproti předchozím kolekcím poměrně vymyká jinak minimalistickému až konzervativnímu rukopisu Victorie Beckham. Dominují totiž linie nápadné přecházející mnohdy do okázalé extravagance, což u návrhářky je poměrně dosti nezvyklé. Jednotlivé modely určitě nejsou špatné, jen postrádají onu anglickou přímočarou osobitost, kterou si léta bývalá hudební hvězda držela.

Obratu v tvorbě si všímají přirozeně nejen módní kritici. Širší veřejnost se ptá, proč došlo k takovému zvratu? Společnost novou kolekci charakterizuje následovně: "Pro podzim-zimu 2024 Victoria Beckham znovu zkoumá transformativní siluety v jádru své značky a abstrahuje je prizmatem své vlastní tvůrčí evoluce." Pro někoho jde o svěží osvěžení tvorby, jiní modely hodnotí spíše negativně. Spekulací na konto bytí Victorie Beckham je dosti, což není žádná novinka. Nebudeme ale podporovat žádně drby. Uvidíme, zdali v budoucnu si návrhářka udrží své renomé.

Líbí se vám nová kolekce značky Victoria Beckham

info Hlasování bylo ukončeno.
Ano 28 %
Ne 72 %
Hlasovalo: 475

Zdroj: iGlanc.cz

Související články