Než se stal crop top běžnou součástí šatníku, ušel opravdu dlouhou cestu. Na módní scéně se ve větší míře začal objevovat ve 40. letech 20. století, ale i v té době měl stále mnoho odpůrců. Top odhalující bříško byl vnímán spíše jako “exotický” kousek a rozhodně nebyl pro tehdejší společnost známkou vybraného vkusu.

Proslavila ho Cher a Madonna

Jeho popularita začala vzrůstat v 70. a 80 letech letech, proslavili ho ikony popkultury jako Cher nebo Madonna. Crop top měl své pevné místo i na stříbrném plátně, objevil se v Hříšném tanci či Flashdance, později nechyběl v šatnících snad všech výrazných popových hvězd. Dnes je běžnou součástí šatníku a díky věhlasnému stylu zpěvačky Rihanny není crop top zapovězen ani pro těhotenská bříška.

Sázka na jistotu

Pokud se k pořízení crop topu teprve chystáte, zatím si pouze s myšlenkou jeho nošení koketujete, protože nevíte, jak na tento módní trend, vsaďte na nesmrtelnou klasiku. Bílý crop top či v pase svázaná bílá košile se hodí ke napříč oděvními styly. Pokud tyto kombinace obléknete ke klasickým džínám, lněným a jiným nohavicím, rozhodně nešlápnete vedle. V horkých letních dnech vyměňte tradiční džínsy za denimové šortky, nebo moderní bermudy, rázem máte perfektní a vkusný look.

Rada: Pozor, aby zkrácených délek nebylo přespříliš, outfit nebyl na vlně okázalé prvoplánovosti. Ta nesluší nikomu, ani těm ženám, co se pyšní dokonalou siluetou. Ideální volbou budou spodní části oblečení s vyšším pasem, končící alespoň ve střední části stehen.

Dlouhá splývavá látka s krátkým topem tvoří líbivou souhru, a to platí v případě maxi sukně i širokých nohavic. Pokud jste vyšší postavy, klidně zvolte oblíbené culottes, neboli kalhoty se zkrácenými nohavicemi. Opatrně na vzájemnou kombinaci vzorů a barev u obou kousků. Pravidlo je jasné, čím výraznější sukně či nohavice, tím jednodušší crop top.

Průstřihy i barevná divočina

Asymetrické střihy, odhalená ramena, volánky či krajky, výrazné vzory a odstíny. Crop topů naleznete opravdu širokou škálu nejrůznějších designů. Obecně však platí, že extravagantnější počiny jsou vhodné spíše pro ženy, které cvičí a mají pevnější tělo, jelikož okaté oděvy přirozeně přitahují pozornost. Ovšem i pro plochá bříška platí v případě extra krátkého crop topu pevné pravidlo. Nikdy neodhaluje prsa, ani spodní prádlo. Celek by tak rázem získal přízvisko laciný, to by byla škoda.

Pro bujaré poprsí i širší boky

Extravagantnější módní kousek není zapovězen téměř žádnému typu postavy. Důležité je držet se prostého pravidla, že hlavní roli hraje délka crop topu. Vyhnout by se mu měly pouze majitelky hodně vyklenutého a povislého bříška. V takovém případě je crop top opravdu nelichotivým tahem, co uškodí vzhledu nositelky.

Pokud jste majitelkou bujarého poprsí, většího bříška či širších boků a silnějších stehen, crop topu se nemusíte nutně vyhýbat. Stačí zvolit vhodný styling. Možností máte několik. 
Základem je vždy délka, která končí těsně nad pupíkem či v jeho linii. Pokud zvolíte spíše volnější střih, nešlápnete vedle, v kombinaci s pouzdrovou sukní nebo kalhotami s vyšším pasem, dokonale skryjete případné nedostatky. Slovanskému typu figury padne také upnutější střih, ideálně s boyfriend džínami a přes ramena přehozeným sáčkem.

Něco navíc...

Ať už máte jakoukoliv postavu, rozhodla jste se pro crop top, mějte sebou vždy "maskovacího pomocníka”. Lněné oversize sako, džínovou bundu, kardigan, případně pánská košile odpoutá pozornost od vašich chvilkových nejistot, dodá celému looku ten správný šmrnc. Přijde vhod také během večerního ochlazení.

Kromě zkrácených délek tílek a triček se nabízejí i varianty úpletů a mikin. Ty skvěle vypadají navrstvené na další oděvy. Zvláště působivě vypadá například duo oversize mikiny a košile, pro elegantnější outfit lze zvolit lehký úplet v kombinaci s krajkovou halenkou.

Ač se při vhodně zvoleném stylingu crop top hodí pro spoustu příležitostí, existují situace, kdy je jeho výměna za kousek zakrývající bříško, doslova nutností. Kromě samozřejmých míst jako je kostel či krematorium, ho rozhodně vynechte na večeři s rodiči vašeho přítele, neoblékejte ho ani na oběd s vaším šéfem či pracovní pohovor. Zkrátka, zapojte při odívání soudnost.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články