Retro vlna a XXL velikost

Nostalgické odkazy na 90. léta se vrací s plnou parádou. Oversized brýle, které poskytují nejen dostatečný úkryt před slunečním záření a zároveň skvělé maskování, jsou právě teď na vrcholu popularity. Zvolit můžete libovolný vzor a barvy a téměř nikdy nešlápnete vedle. 

Horní obrouček v centru pozornosti

Horní výrazný rám nad obroučkami přitáhne pozornost na první pohled. Můžete zvolit jak Flat Top brýle nebo browline s výraznými obroučky nebo tenké kovové. Působí léžerně a hodí se ke každému sportovněji laděnému outfitu. 

Kočičí oči 

Cat eye silueta se objevovala v plné síle už loni a tento rok se na tom nic nemění. Toto zosobnění elegance patří mezi klasiku krásně zdůrazní ženské rysy obličeje. Pokud tedy budete chtít působit sexy dojmem, sáhněte právě po nich. 

Růžový svět

Koukat na svět růžovými brýlemi je v posledních letech zkrátka potřeba. Pomozte si proto právě slunečními brýlemi s růžovými obroučky nebo růžovými skly. Pokud se tohoto holčičího odstínu nebojíte, vsaďte na obojí. 

Techwear

Reflexní a elegantní, techwear brýle překračují hranice mezi sportem, funkčností a stylem a přinášejí tak do ulic něco nového, co rozhodně poutá pozornost. Uznáváme, že tento trend bude jen pro odvážné. Pokud mezi ně patříte, běžte do nich, trendy vám to dovolují. 

Bayonetta styl

Brýle, které působí, jako by vám je předepsal oční lékař na koukání do počítačových obrazovek, se staly oblíbeným kouskem celebrit. Jejich úzký tvar v kombinaci s různě barevnými obroučky bude slušet hlavně majitelkám oválného tvaru obličeje.

Hravé a barevné

Jestli máte smysl pro humor, letos je vše dovoleno. Desítky tvarů, zdobení, barev i materiálů – zkrátka cokoliv vás napadne, se letos nosí. Co třeba tónovaná srdíčka bez obroučků nebo plastické či kovové zdobení? Ukažte, že neberete život příliš vážně.

Styl a zdraví v rovnováze

Výběr slunečních brýlí na rok 2024 je opět pestrý. Ve finále ale nezáleží na tom, jestli preferujete retro styl nebo futuristický vzhled, vybírat byste měla kvalitu. Přece jen by sluneční brýle měly především chránit vaše oči. “Při výběru slunečních brýlí je důležité nejen sledovat trendy, ale také zvážit, co vám sluší a je pro vás pohodlné, a nezapomínat na kvalitní ochranu proti UV záření. Sluneční brýle se 100% UV ochranou jsou jediné, které byste si měli kupovat. Řídit se přitom můžete hodnotami od 0 do 4. Ty vyjadřují propustnost světla a určují světelné podmínky, pro něž jsou brýle vhodné. Na jarní sluníčko stačí kategorie 2, v létě je vhodnější 3. stupeň. Naproti tomu stupeň ochrany 4 je vhodný na hory, ale nikoli na řízení,” radí optometristka Kristýna Štěbetáková.

Zdroj: iGlanc.cz, Byrdie, Vogue, Alensa

Související články