Zdroj: Youtube

Kdyby barvy mohly mluvit, hlas růžové byste rozhodně nepřeslechli. Jde o osobitou, výraznou a sebevědomou barvu, která je ale zároveň symbolem ženskosti, lásky a něhy. Pokud koukáte na svět přes růžové brýle, vidíte ho pozitivněji, než lidé kolem vás. Když se vyspíte do růžova, čeká vás rozhodně příjemný den. A pokud růžovou obléknete, nejen, že vás nikdo nepřehlédne, ale je i vědecky dokázáno, že vaší hlavní zbraní bude úsměv.

Ač není mužům zapovězena, není symbol sladkosti a naivity mezi pány příliš oblíbený. Přesto je to barva, která stojí za zvážení i do šatníku vašich poloviček. Košile nebo polo triko v pastelově růžové jsou skvělou volbou pro jakoukoliv příležitost, váš muž tím rozhodně ukáže, že se nebojí. Stejně jako u žen i u pánů platí, čím světlejší pleť mají, tím tmavší tón růžové mohou vynést.

Od teenagerů po britskou královnu

To, že je růžová barva vhodná pouze pro teenagery či přeslazené "barbie" holky, už dávno neplatí. Tahle svérázná barva, která má mnoho “tváří”, se hodí pro ženy (i muže) všech věkových kategorií. A co může být jasnějším důkazem, než šatník zesnulé královny Alžběty II. Růžová ve všech možných odstínech se v šatníku nejdéle vládnoucího britského monarchy objevovala více než často a její výrok „Nemohu nosit béžovou, protože by nikdo nevěděl, kdo jsem.“, mluví za vše.

Růžové odstíny měly své pevné místo v módním světě již před vypuknutím přeslazené éry s filmem Barbie. Často se objevovala v tvorbě světových návrhářů již v předchozích dobách. V plné síle se ukázala například minulý rok v kolekci světového návrháře Valentina, vaší pozornosti možná neunikla ani nečekaná “růžová” kolaborace vyhlášeného tvůrce luxusních střevíčků Manolo Blahnika a německé značky Birkenstock.

S neutrálními barvami pro elegantní look

Pokud se chystáte na formálnější akci nebo prostě jen máte chuť vypadat sofistikovaně a méně nápadně, vybírejte světlejší odstíny růžové, které samy o sobě působí něžně. V tomto případě doporučujeme vybrat v růžové pouze jeden kousek a kombinovat ho s podobně světlou až neutrální barvou. Pro příklad, růžová bunda nebo sako skvěle vypadá s bílým topem a světlými džínsy, světle růžové kalhoty zkombinujte třeba s béžovou, jinými přírodními tóny. Tento odstín je mimochodem také ideální na letní svatby nebo jiné společenské události.

Buďte nepřehlédnutelná 

Výrazná růžová někdy také fuchsiová nebo “hot pink” je toto léto rozhodně trendy. Jestli s růžovou teprve začínáte, možná si budete jistější, pokud ji budete mít dále od obličeje. V tom případě sáhněte po růžové sukni. Celorůžové šaty jsou pak pro zkušené dámy, co jsou sebevědomé, nejsou nervózní při přitahování pohledů okolí. Nápaditou sázkou na jistotu je pak kombinace s další stejně výraznou barvou. Nebojte se obléci ji se sytou červenou, oranžovou, žlutou, zelenou. Růžová si překvapivě rozumí se širokou škálou barevného spektra.

Pink on pink

Neboli tón v tónu, je varianta, která žádá jistou dávku odvahy. Pokud zvolíte stejný odstín svršku i spodního dílu oblečení, jde vždy o trochu riskantní záležitost. V takovém případě pak je nutností klást důraz na zbylé kousky jako kabelka či boty. Výsledný outfit by rozhodně neměly přebíjet. Bezpečnější a velmi slušivou variantou je zvolit různé kousky outfitu v odlišných podtónech růžové.

Růžové sluší vzory i třásně

Růžová rozhodně není nudná, navíc oproti některým jiným barvám má jednu výhodu. Je jí téměř vše povoleno, tak k ní také přistupujte. Zkuste ji vynést i jinak než v podobě jednobarevného oděvu. Dejte šanci výrazným pruhům, květinovým vzorům, divokým kombinacím barev či mixu v podobě batiky. Pokud zvolíte lehce extravagantnější model, růžovou barvou jeho výjimečnost jen podpoříte. Chystáte se na letní festival či večerní zábavu v baru? Třásně, flitry společně s růžovou by ve vašem outfitu rozhodně neměly chybět.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články