Sportovní styl

Střihy charakteristické spíše pro osoby aktivní, co ani na pláži nezahálí, klidně si během slunečního času zahrají míčové sporty, se osvědčily již v předchozí sezóně, takže se zrcadlí i do tohoto roku. Jde o praktické designy, který mohou být minimalistické, ale i velmi nápaditě. Pokud plážové odhalování není zrovna vaší oblíbenou disciplínou, nelíbí se vám "titěrné" modely, tento styl si zamilujete. Pro někoho „nudný“ sportovní střih je letos ozvláštněn asymetrickými ramínky či hravými výřezy. Díky specifickému pojetí sportovní plavky zakryjí, co je potřeba, udrží vše na správném místě.

Dlouhý rukáv

Pryč s obavami, tento trend bude bavit i ty nejzarytější odpůrce plavkové sezóny. Doba miniaturních bikin, které na těle zakrývaly spíše méně než více, je pryč. Letošní trend přeje kouskům s dlouhým rukávem, které už nejsou jen doménou kalifornských surfařek. A navíc, kromě stylu nabízí i dokonalou ochranu před sluncem, protože zdravá pokožka je vždycky IN.

Ozdobné kování

Tento trend povyšuje plavky na trochu luxusnější kousek. Stylové doplňky v podobě kování, kroužků, řetízků či jiných ozdobných spon působí na plavkách zajímavě a rozhodně zaujme oko nejednoho návštěvníka pláže. Takzvané „ring bikinis“, jak se jim přezdívá, jsou letos horkým trendem pro jejich variabilitu. Je jen na vás, zda zvolíte decentnější kousek s méně nápadnými doplňky v odstínu plavek nebo vyrazíte na pláž v provokativním modelu, kterému vévodí stříbrné či zlaté kruhy.

Rada: Pokud máte obavu, že kovové detaily vás během celodenního slunění budou na kůži pálit, zvolte jejich plastovou alternativu. Ta je také moderní, má sexy punc.

Retro

Módní hity z minulosti se v různých obměnách pravidelně navrací na oděvní scénu. Letos zasáhl tento styl hojně i plavkové trendy, a rozhodně si zajistí své pevné místo. Poznávacím znamením jsou svěží, květinové potisky ve výrazných barvách. U dvoudílných modelů se spodní díl bikin většinou vyznačuje vyšším střihem kalhotek, který je velmi lichotivý pro všechny typy postav, včetně těch s vyklenutějším bříškem. Vybrané modely mohou mít i doplňky v podobě stužkového zapínání, volánků či jemných mašlí.

Vysoký pas

Již výše zmíněný trend vysokého pasu si zaslouží samostatnou pozornost. Plavky mohou působit trochu staromódně a neatraktivně, ale opak je pravdou. Výhodou tohoto nejen plavkového počinu je pohodlný střih, který umožňuje zapojit se i do dalších letních aktivit, které přesahují pouhé ležení u bazénu. Vyšší krytí a lehké stažení v oblasti bříška vám dovolí opravdu se odvázat a naplno si užít slunečné dny.

Tip: Chcete něco více smyslnějšího? Sáhněte po plavkách s provokativním vysokým vykrojením v pánevní oblasti. Tento směr byl nejvíce populární v minulém roce, ale aktuálně s takovým modelem rozhodně chybu neuděláte. Jde o přetrvávající trend.

Třpytky

Patříte k těm, co se jim přezdívá "straka", máte tuze ráda cokoliv blyštivého a třpytivého? Pak další velký plavkový hit je přesně pro vás. Jednoduché barvy a basic střihy oživují výrazné třpytky a jiné světlo odrážející aplikace, tkaniny. Jestli se bojíte, aby lehce extravagantnější provedení nebylo přeci jen až moc, vyzkoušejte kombinaci, kdy nápaditý horní díl plavek propojíte se spodním dílem v prostějším provedení. Nesourodost je možná pro někoho neuchopitelná, nicméně právě souhra různých barev, vzorů, provedení, je další moderní záležitostí plážové sezóny.

Zdroj: iGlanc.cz